Piektdiena, 7. augusts
Šodien sveicam: Alfrēds, Madars, Fredis
Laika ziņas: Sigulda +23.8℃, ZR vējš 2.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-03
„Jumis” aicina pieteikt lauksaimniecības plēvju bezmaksas izvešanu

Siguldas pilsētas SIA „Jumis” lauksaimniekiem piedāvā lietoto lauksaimniecības plēvju, polipropilēna maisu, plastmasas mucu, kanniņu un citu lauksaimniecības iepakojuma atkritumu bezmaksas savākšanu.

Lai operatīvi nodrošinātu izlietotā lauksaimniecības iepakojuma savākšanu, SIA „Jumis” aicina lauksaimniecības plēvju bezmaksas izvešanu savlaicīgi pieteikt, zvanot uz tālruņa numuru 26112288 vai rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.

Siguldas pilsētas SIA „Jumis” pieņem šādus materiālus – agro plēvi un dārza plēvi, ruļļu ietinamo plēvi, skābsiena plēvi, iepakojuma plēvi, polipropilēna maisus, plastmasas kannas pārtikai, plastmasas mucas un kannas un citu lauksaimniecības iepakojumu, iepriekš par to vienojoties.

No plēvēm un polipropilēna maisiem ir jāatdala tīkli un auklas. Ļoti ieteicams, lai plēves būtu tīras un tām nav dažādu piejaukumu, piemēram, salmi, skābbarība vai dubļi, savukārt mucas un kannas jāizskalo. Savācamais materiāls ir jānovieto vienkopus, specializētajai tehnikai pieejamā vietā. Zemnieku saimniecības pēc materiālu nodošanas saņem apliecinājumu par iepakojuma nodošanu otrreizējai pārstrādei. Tas ir apstiprinājums Valsts vides dienestam, ka iepakojums ir apsaimniekots atbilstoši vides aizsardzības un atkritumu apsaimniekošanas prasībām.

No zemnieku saimniecībām savāktais un sašķirotais materiāls tiek nodots pārstrādei „Eco Baltia grupas” polimēru materiālu pārstrādes rūpnīcai SIA „Nordic Plast” Olainē. No polipropilēna maisiem iegūst augstas kvalitātes PP granulas, savukārt, pārstrādājot cieto plastmasu (kannas, pudeles un mucas), iegūst HDPE ekstrūzijas granulas. Pēc tam no granulām tiek ražoti dažādi rūpnieciskie izstrādājumi, piemēram, caurules, rūpnieciskā tara, atkritumu konteineri, tvertnes, plēves, atkritumu maisi un citi izstrādājumi, tādā veidā palīdzot ietaupīt dabas resursus un preventīvi samazināt atkritumu apjomu.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020