Sestdiena, 19. septembris
Šodien sveicam: Verners, Muntis
Laika ziņas: Sigulda +13.4℃, ZR vējš 5.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-04
​Arboristi informēs par koku nomaiņu Raiņa parkā un Gagarina birzī

Siguldas pilsētas centra zonas kokiem un apstādījumiem gan parkos, skvēros un laukumos, gan ielās ir būtiska nozīme pilsētas tēla un identitātes veidošanā, kā arī iedzīvotāju un viesu drošībai un labsajūtai. Izstrādājot Siguldas identitāti veidojošu tematisko plānojumu, ir veikta centra zonas kokaugu izvērtēšana un, ņemot vērā koku stāvokli, Raiņa parkā un Gagarina birzī (teritorija iepretim veikalam „Elvi” Ausekļa ielā) paredzēts veikt apstādījumu pārveidi un uzlabošanu. Lai informētu iedzīvotājus par nepieciešamajām pārmaiņām, 8. aprīlī plkst. 16.00 Raiņa parkā (Pils ielas pusē pretī kultūras centram „Siguldas devons”) notiks tikšanās ar ekspertiem – arboristu Edgaru Neilandu, SIA „Labie koki” vadītāju un Eiropas arboristu padomes sertificētu koku tehniķi, kā arī ainavu arhitektu Ģirtu Runi, SIA „Landshape” vadītāju. 

Koku un apstādījumu izvērtēšanas laikā arboristi konstatējuši, ka Raiņa parkā un Gagarina birzī, ņemot vērā koku slikto stāvokli, ko sekmējusi teritorijas nepilnvērtīgā ūdens aprite un kaitēkļu postījumi, jāveic vairāku bīstamo koku izciršana, lai izvairītos no potenciālajiem draudiem iedzīvotājiem; vietā tiks iestādīti pilsētas apstādījumiem atbilstošāki koki, vienlaikus šīs teritorijas sakopjot un pielāgojot novadnieku atpūtai.

Pašvaldības mērķis ir palielināt apstādījumu īpatsvaru un esošo stādījumu kvalitāti pilsētas publiskajā ārtelpā, pievēršot uzmanību apstādījumu izvietojumam un apjomam visos turpmākajos ielu un ceļu būvprojektos, kā arī sabiedriska rakstura objektu labiekārtojumos, tādēļ dažkārt, lai uzlabotu pilsētas apstādījumu kvalitāti, ir jāpieņem lēmums par neperspektīvu, nedrošu vai bīstamu, slimību vai kaitēkļu bojātu koku nomaiņu.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi