Piektdiena, 18. jūnijs
Šodien sveicam: Alberts, Madis
Laika ziņas: Sigulda +14.7℃, DA vējš 2.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2019-04-09
Stājies spēkā zaļo atkritumu dedzināšanas aizliegums; aicina saņemt bezmaksas atkritumu maisus

No 15. aprīļa līdz 15. maijam Siguldas novadā norisināsies Spodrības mēnesis, kura laikā iedzīvotāji un uzņēmēji tiek aicināti sakopt savus īpašumus un piedalīties Lielajā talkā, kas šogad notiks 27. aprīlī. Tā kā uzkopšanas laikā savākto zaļo atkritumu – lapu, pērnās zāles un augu atlieku – dedzināšana ir pretrunā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma prasībām, līdz 20. aprīlim iedzīvotāji pašvaldības klientu apkalpošanas centros bez maksas var saņemt īpašus maisus zaļajiem atkritumiem, kuri aprīlī, pēc noteikta grafika, tiks izvesti no privātīpašumiem. Šobrīd jau vairāk nekā 100 novada mājsaimniecības zaļo atkritumu izvešanai ir saņēmušas ap 700 atkritumu maisus.

120 litru tilpuma maisus bez maksas var saņemt Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3, pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldē Zinātnes ielā 7, kā arī Allažu un Mores pagasta klientu apkalpošanas pārvaldēs. Vienā mājsaimniecībā dzīvojošie var saņemt ne vairāk kā 10 maisus. Maisi ir numurēti, un izsniegšanas brīdī tos reģistrēs, tādējādi nodrošinot iespēju atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam SIA „Jumis” plānot maisu izvešanas maršrutus. Atkritumu maisi, kas iedzīvotājiem būs izsniegti līdz 15. aprīlim, tiks izvesti no reģistrētā īpašuma 23. aprīlī, savukārt laikā no 15. līdz 20. aprīlim izsniegtie maisi tiks izvesti 30. aprīlī. Lielāka izmēra atkritumu maisus novadnieki var iegādāties SIA „Jumis” birojā Rūdolfa Blaumaņa ielā 10, Siguldā; 1 m³ tilpuma polipropilēna maisa maksa būs 7 eiro, un arī šie maisi no privātīpašumiem bez maksas tiks izvesti 23. un 30. aprīlī. SIA „Jumis” informē, ka gadījumā, ja maisos tiks konstatēti sadzīves atkritumi, personai, kas maisu saņēmusi, par to būs jānorēķinās kā par nešķirotu atkritumu izvešanas pakalpojumu.

Zaļos atkritumus, tai skaitā pērnās lapas iedzīvotāji 20. un 27. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00 varēs nodot arī atkritumu šķirošanas laukumā Siguldas pagasta „Zemdegās”. Šajā pašā laikā Šķūņu ielā 4, Peltēs, novadnieki bez maksas varēs nodot nozāģētos zarus. Iedzīvotāji, kuriem nav iespēju zarus nogādāt pieņemšanas vietā minētajos datumos, var vienoties par citu pieņemšanas vai zaru savākšanas un izvešanas laiku, zvanot SIA „DGR serviss” pārstāvim Kasparam Liepiņam uz tālruņa numuru 29244301.

Savukārt lielgabarīta atkritumus bez maksas novadnieki varēs nodot 22. maijā, kā arī jūlijā un septembrī šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā „Zemdegas”.

Pašvaldība atgādina, ka jau šoruden plānots pabeigt darbu pie Siguldas novada pašvaldības zaļo atkritumu laukuma izveides Siguldas pagasta „Kreiļos”. Kompostēšanas laukumā privātpersonas no savām mājsaimniecībām lapas varēs nodot bez maksas, pašiem tās nogādājot līdz laukumam.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Laura Strazdiņa
- 2019-04-24 15:54

Labdien vai šis aizliegums attiecas uz visu novada teritoriju vai tikai uz pilsētu. Lūdzu atsūtiet saiti uz saistošajiem noteikumiem. Paldies.

Atbilde: Laura Strazdiņa
Administrācija
- 2019-04-24 16:36

Labdien!

Aizliegums attiecas uz visu Siguldas novada teritoriju. Siguldas novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 17 „Par atkritumu apsaimniekošanu Siguldas novadā” pieejami šeit: https://www.sigulda.lv/download.php?id=2140.

Pasākumi

       Jūnijs 2021