Otrdiena, 29. septembris
Šodien sveicam: Miķelis, Mikus, Miks, Mihails
Laika ziņas: Sigulda +13.7℃, ZA vējš 1.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-11
Ekspozīcijas „Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks.Saimnieks.Pilsonis” atklāšana

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, plkst. 15.00, Turaidas atjaunotajā klaušinieku mājā tiks atklāta ekspozīcija „Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis.” Pasākumā piedalīsies Kultūras ministre Dace Melbārde un zinātnes, mantojuma un kultūras institūciju pārstāvji.

Ekspozīcija apver vairāk nekā simts gadu ilgu vēstures posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē 1819. gadā līdz Latvijas Republikas agrārās reformas likuma pieņemšanai 1920. gadā. Vienlaikus tas ir vēstījums par individuālās brīvības un tiesiskās vienlīdzības attīstību. 

 

Pasākuma programma

  • 12.00–12.30 svētbrīdis Turaidas baznīcā, kuru vadīs Turaidas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Didzis Seržāns.
  • 13.00–14.00 Baltā galdauta svētku koncerts „Mēs Turaidai. Mēs Latvijai”, kurā uzstāsies Krimuldas novada amatiermākslas kolektīvi. Koncerts ir veltījums Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai.
  • 14.00–15.00 stāsti par vēsturi. Pārdomas par 19. gadsimtu, brīvību un atbildību. Pasākumā piedalīsies vēsturnieki, rakstniece Ingrīda Ābele, Krimuldas draudzes mācītājs Austris Juris Rāviņš, vīru kopa „Vilki”, Jaunais Rīgas vīru koris un kapela „Ieviņa”.
  • 15.00–16.00 ekspozīcijas „Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” atklāšana.
  • 16.00–18.00 ekskursijas, video stāsti un svētku koncerts, kurā piedalīsies muzikālā apvienība „Stiprās sievas”, kapela „Ieviņa” un Jauno Jāņu orķestris.

Visa pasākuma laikā bērniem būs iespēja piedalīties „Sprīdīša skolas” darbnīcās „No senā uz jauno”.

Ieeja Turaidas muzejrezervātā ekspozīcijas atklāšanas svētku laikā, no plkst. 12.00 līdz 18.00, – bez maksas.

Papildu informācija pieejama Turaidas muzejrezervāta tīmekļa vietnē www.turaida-muzejs.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 26572142.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi