Svētdiena, 19. janvāris
Šodien sveicam: Andulis, Alnis
Laika ziņas: Sigulda +3℃, DR vējš 4.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-12
Aizvadītas diskusijas par Siguldas vizuālās identitātes tematisko plānojumu
Līdz 12. aprīlim ikvienam interesentam bija iespēja iepazīties un izteikt ierosinājumus Siguldas vizuālās identitātes tematiskā plānojuma gala redakcijas papildināšanai. Lai iedzīvotājiem sniegtu iespēju klātienē tikties ar pilsētplānošanas ekspertiem un diskutēt par piedāvātajām Siguldas vizuālās identitātes tematiskā plānojuma vadlīnijām, kā arī lai vienotos par labākajiem risinājumiem pilsētplānošanā, kas nākotnē gan pašvaldībai, gan uzņēmējiem un iedzīvotājiem būs saistoši infrastruktūras attīstības plānošanas, projektēšanas un izveides posmos, kultūras centrā „Siguldas devons” norisinājās vairākas tikšanās.
 
Noslēdzošajā tikšanās reizē iedzīvotājiem bija iespēja uzklausīt tematiskā plānojuma izstrādātāju kopsavilkumu par plānojuma vadlīnijām. Diskusijas laikā tika pārrunāta satiksmes infrastruktūras plānošana, pievēršot uzmanību tādiem tematiem kā auto stāvlaukumi, ielu krustojumi, satiksmes kustības organizēšana. Tāpat tika apspriesta apbūves intensitāte, plānotā pastaigu maršruta jeb promenādes izbūve, ceļu projektēšana un apstādījumu nepieciešamība. Tika diskutēts arī par izstrādātā telpiskā pilsētas 3D modeļa pieejamību iedzīvotājiem.
 
Iedzīvotāju sniegtie priekšlikumi pēc to izvērtēšanas tiks iekļauti tematiskā plānojuma dokumentos vai izstrādes stadijā esošajos teritorijas plānojuma dokumentu grozījumos.
 
Tematiskajā plānojumā, ņemot vērā šī brīža Siguldas telpisko struktūru, attīstības potenciālu, stratēģiskās intereses un kultūrvēsturiskās vērtības, noteiktas vadlīnijas turpmākai pilsētas infrastruktūras un inženiertehnisko komunikāciju plānošanai, kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanai, ēku, būvju, to elementu un arhitektūras mazo formu risinājumiem, kā arī rekreācijas teritoriju un zaļumvietu attīstībai un pārvaldībai, saglabājot Siguldas identitātei raksturīgās iezīmes un unikalitāti visos plānošanas, projektēšanas un izveides posmos.
 
Siguldas vizuālās identitātes tematiskais plānojums pieejams pašvaldības tīmekļa vietnē, kā arī „Siguldas Attīstības aģentūras” birojā, Pils ielā 16, un pašvaldības Pakalpojumu centrā, Raiņa ielā 3.
 
Siguldas identitāti veidojoša tematiskā plānojuma izstrāde tika uzsākta 2018. gadā ar mērķi veidot kvalitatīvu un ilgtspējīgu novada infrastruktūru un publisko telpu. Tematisko plānojumu veido sešas daļas: satiksmes infrastruktūra, inženiertehniskās komunikācijas, kultūrvēsturiskais mantojums, arhitektūras vizuālo izteiksmes līdzekļu lietojums, rekreācijas teritorijas, zaļumvietu attīstība un pārvaldība. Katra no tām satur grafiskos un vizuālos materiālus, kā arī skaidrojumus, kuri tiks apkopoti vienotā, publiski pieejamā vadlīniju datubāzē un integrēti unikālā telpiskā pilsētas 3D modelī, kuru nākotnē būs iespējams izmantot turpmākajā pilsētas plānošanas procesā. Tematiskā plānojuma izstrādi veica SIA „MARK arhitekti”, piesaistot plašu ekspertu komandu ar pieredzi un zināšanām pilsētplānošanā, ielu un ceļu plānošanā, arhitektūrā un ainavu plānošanā.

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi