Svētdiena, 19. janvāris
Šodien sveicam: Andulis, Alnis
Laika ziņas: Sigulda +3.2℃, DR vējš 4.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-18
Aizvadītas „Pavasara tradīciju radošās darbnīcas „Koks un ūdens” Morē

Svētdien, 14. aprīlī, Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” pulcējās ļaudis no tuvākas un tālākas apkārtnes, lai piedalītos daudzveidīgās pavasarīgās norisēs un izdzīvotu darbīgu dienu lauku sētā. 

Pavasara tradīcijās un pūpolpērienā iesaistīja muzikante Aiga Auziņa, ar plašu koka trauku kolekciju iepazīstināja  etnogrāfe Indra Čekstere, bet Jānis Jakubovskis demonstrēja paša gatavotos ūdens nēšus, kuri vēl nesen lietoti saimniecībā „Kalna Vaizuļos”. Pēc neliela pārgājiena dabā uz seno akas vietu par virszemes un pazemes ūdeņiem  stāstīja  dabas procesu zinātājs Uldis Saulītis un ūdens āderu noteicējs  Māris Ločmelis. Interesenti varēja izmēģināt savas spējas ūdens āderu noteikšanā. Par koku „labsajūtu” saistībā ar ūdeni runāja arborists Rūdis  Bruno Dauksts, un lielā  ozola galotnē viņš  demonstrēja arborista darba paņēmienus. 

Sarīkojumā dabu varēja iepazīt un izjust arī talkojot, un „Kalna Vaizuļu” ainava kļuva daudz izteiksmīgāka. No talkas laikā atrastajiem dabas materiāliem kopā ar mākslinieci Daigu Kļaviņu varēja izgatavot gan skaistas, gan praktiskas lietas. Sarīkojuma noslēgumā dalībniekus iepriecināja zemnieku saimniecības „Ceplīši” veltes, kā arī tradicionālie pavasara ēdieni un tautas mūzika.

Pasākumu organizēja IK „Avenas” sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju. Projektu līdzfinansēja Siguldas novada pašvaldība.

Informāciju sagatavoja:
Radošās darbnīcas „Koks un ūdens” pārstāve
Aiga Auziņa


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi