Svētdiena, 19. janvāris
Šodien sveicam: Andulis, Alnis
Laika ziņas: Sigulda +3.6℃, R vējš 3.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-23
Aicina pieteikt Siguldas novada vēlēšanu komisijas locekļa kandidātus

Saskaņā ar Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumu un Siguldas novada pašvaldības domes 2019. gada 18. aprīļa lēmumu „Par Siguldas novada vēlēšanu komisijas locekļa kandidātu pieteikšanās termiņu” Siguldas novada pašvaldība līdz 3. maijam izsludina pieteikšanos uz vienu Siguldas novada vēlēšanu komisijas locekļa vietu.

Pieteikumi jāiesniedz Siguldas novada pašvaldības administrācijā Pils ielā 16, Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3 vai elektroniski, rakstot uz e-pasta adresi pasts@sigulda.lv (ievērojot normatīvajos aktos noteiktās prasības attiecībā uz elektroniskā dokumenta juridisko spēku).

Pieteikumos jānorāda kandidāta vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, darbavieta un nodarbošanās, ziņas par piedalīšanos vēlēšanu sagatavošanā un sarīkošanā agrāk. Pieteikumam pievienojams katra kandidāta rakstveida paziņojums, ka viņš piekrīt savas kandidatūras pieteikšanai un savu personas datu apstrādei, kas veicama saskaņā ar Likuma prasībām. Ja kandidātu izvirza vēlētāju grupa, pieteikums jāparaksta katram vēlētājam, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzīvesvietas adresi. Ja kandidātu izvirza politiskā partija vai politisko partiju apvienība, pieteikumam pievienojams arī izraksts no tās centrālās pastāvīgi funkcionējošās vadības institūcijas lēmuma.

Par vēlēšanu komisijas locekli var pieteikt tikai Latvijas pilsoņus, kuri prot latviešu valodu un kuriem ir vismaz vispārējā vidējā izglītība. Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus Siguldas novada vēlēšanu komisijā ir reģistrēto politisko partiju vai to apvienību centrālajām pastāvīgi funkcionējošām vadības institūcijām, kā arī katram Siguldas novada pašvaldības domes deputātam vai ne mazāk kā 10 balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem. Pieteikto kandidātu skaits no viena pieteicēja nedrīkst būt lielāks par attiecīgajā vēlēšanu komisijā ievēlējamo locekļu skaitu (viens kandidāts).

Vēlēšanu komisijas loceklis nevar būt Saeimas, attiecīgās republikas pilsētas domes vai novada domes deputāts. Tāpat vienu un to pašu pārstāvi nevar pieteikt darbam vienlaicīgi vairākās vēlēšanu komisijās.

Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju priekšsēdētāji, sekretāri un komisiju locekļi nav uzskatāmi par valsts amatpersonām likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” izpratnē.

Šobrīd Siguldas novadā darbojas Siguldas novada vēlēšanu komisija, kas ir izveidota ar Siguldas novada pašvaldības domes 2017. gada 10. augusta lēmumu „Par Siguldas novada vēlēšanu komisijas locekļu kandidātu apstiprināšanu un Siguldas novada vēlēšanu komisijas izveidošanu”, un tās pilnvaras izbeigsies ar dienu, kad jaunievēlētā Siguldas novada pašvaldības dome izveidos jaunu Siguldas novada vēlēšanu komisiju.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas novada vēlēšanu komisijas sekretāre
Madara Skrastiņa


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi