Svētdiena, 19. janvāris
Šodien sveicam: Andulis, Alnis
Laika ziņas: Sigulda +3.2℃, DR vējš 4.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-26
Aizvadīti otrā pop-up „Kultūrkroga” pasākumi

Zaļās villas kvartālā no 12. līdz 14. aprīlim jau otro reizi tika atvērts pop-up kultūras un saturīgas laika pavadīšanas klubs, kurā visu nedēļas nogali varēja baudīt dažādus kultūras pasākumus – džeza vakaru, kino, koncertus un dejas.

Vakarā „Big jazz night” elektroakustiskā „Grupa Lupa”, kas dibināta 2018. gadā, iepazīstināja ar savu debijas albumu „Sequences and consequences” un pēc koncerta aicināja profesionāļus uz jam session. Savukārt 13. aprīlī vakara programmā „Kino un dejas” apmeklētājiem bija iespēja noskatīties kulta dokumentālo filmu „Modulations – cinema for the ear”, kas ir pētījums par elektroniskās deju mūzikas vēsturi. Pēc filmas taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis klātesošajiem rādīja mūzikas tapšanas radošo procesu, modulējot, pavairojot, papildinot skaņas, bet pēc K. Tobja uzstāšanās bagātīgu deju mūzikas stilu klāstu piedāvāja DJ/VJ Briti(c)h Petroleum (Pēteris Brīniņš) un mix master Sairam (Māris Skuja), no solo priekšnesumiem pārejot uz back-to-back saspēli.

Svētdien, 14. aprīlī, noslēdzot notikumu, kvartets „Sinfonietta Rīga” priecēja mūzikas gardēžu ausis akadēmiskās noskaņās. Pirmajā koncerta daļā izskanēja Hogni Egilsona, Filipa Glāsa un Džūlijas Volfes opusi, bet otrajā Emila Melngaiļa un Aldona Kalniņa mazāk zināmi kvarteti, kā arī Emīla Dārziņa Melanholiskais valsis Kārļa Klotiņa pārlikumā stīgu kvartetam.

Atbalstu notikumam sniedz Siguldas novada pašvaldība.


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi