Piektdiena, 29. marts
Šodien sveicam: Aldonis, Agija

2019-05-03
Novada skolu badmintona komandas triumfē komandu čempionātā
2. maijā Valmierā aizvadīts Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā, kurā visās trijās vecuma grupās uzvaru izcīnīja Siguldas novada skolu komandas – sākumskolu vecuma grupā pirmo vietu izcīnīja Siguldas pilsētas vidusskolas badmintona komanda, bet pamatskolas un vidusskolas vecuma grupā uzvarēja Siguldas valsts ģimnāzijas badmintona komandas. Audzēkņi balvā saņēma „Tallink” kruīza ceļojumu 12 personām maršrutā Rīga – Stokholma – Rīga.

Sākumskolas vecuma grupā sacentās kopumā astoņas komandas – no Siguldas, Valmieras, Cēsīm, Liepājas, Jelgavas un Talsiem. 1. vietu izcīnīja Siguldas pilsētas vidusskolas komanda, kura fināla ar 100–83 uzvarēja Cēsu pilsētas vidusskolas komandu. 3. vietā Talsu Kristīgā vidusskola. Uzvarētāju sastāvā spēlēja Madara Mackēviča, Anete Priedniece, Liela Anna Siliņa, Jaroslavs Aleksejevs un Ričards Līdaks. Sporta skolotājs Uvis Raivis Kronenbergs.

Pamatskolas vecuma grupā piedalījās deviņas komandas – no Valmieras, Siguldas, Cēsīm, Liepājas, Preiļiem un Rubenes. Finālspēlē Siguldas valsts ģimnāzijas komanda ar 100–57 uzvarēja Jelgavas 4. vidusskolas komandu, savukārt 3. vietā Liepājas 6. vidusskolas komanda. Čempionvienību pārstāvēja Diāna Aleksejeva, Arta Priedniece, Annija Rulle-Titava, Edvards Petrovskis, Sandijs Suhanovs un Martins Dāvis Vēvers. Sporta skolotāja Anda Vīksna. Šajā grupā 4. vietā ierindojās Siguldas pilsētas vidusskolas komanda, kurā spēlēja Alens Zandovskis, Paula Mackēviča, Laura Petrovska, Letīcija Ļeonova, Daniels un Emīls Kubliņi. Sporta skolotājs Uvis Raivis Kronenbergs.

Savukārt vidusskolas vecuma grupā piedalījās sešas komandas – no Valmieras, Siguldas, Rīgas, Jelgavas un Talsiem. Finālspēlē Siguldas valsts ģimnāzijas komanda ar 100–81 uzvarēja Pārgaujas ģimnāzijas komandu, savukārt spēlē par 3. vietu uzvarēja Talsu Kristīgā vidusskola.  Par sacensību uzvarētājiem šajā grupā kļuva Amanda Sofija Grosberga, Anna Kupča, Liāna Lencēviča, Pauls Daugulis, Dāvis Strazdiņš un Viesturs Veits. Sporta skolotāja Anda Vīksna.

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notiek kopš 2018. gada; pērn sacensības pulcēja skolu komandas no Liepājas, Ugāles, Talsiem, Uzvaras, Jelgavas, Jūrmalas, Salaspils, Siguldas, Cēsīm un Valmieras. Šogad čempionātā piedalījās 23 skolu komandas, kuras pārstāvēja visus Latvijas novadus, kā arī Rīgu. Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā finālspēlēs pamatskolas un vidusskolas vecuma grupās tiešraidē translēja Sportacentrs.TV. Nākamajā gadā skolu komandu čempionāta rīkošana tiks uzticēta Siguldai.