Piektdiena, 7. augusts
Šodien sveicam: Alfrēds, Madars, Fredis
Laika ziņas: Sigulda +24.5℃, ZR vējš 2.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-05-17
Siguldas novada jaunieši piedalās Eiropas Parlamenta biroja kampaņā

Lai veicinātu jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā kampaņas „Šoreiz es balsošu!" ietvaros visās Siguldas novada skolās – Siguldas Valsts ģimnāzijā, Siguldas pilsētas vidusskolā, Siguldas 1. pamatskolā, Allažu pamatskolā, Mores pamatskolā un Laurenču sākumskolā no 25.aprīļa līdz 3.maijam norisinājās Eiropas Parlamenta vēlēšanu ģenerālmēģinājums, kurā piedalījās skolēni no 13 gadu vecuma.

Katrā skolā tika izveidots balsošanas punkts kurā bija iespējams balsot „par” vai „pret”  Siguldas novada jauniešu domes izveidi. Kopumā tika aizpildīti un reģistrēti 629 biļeteni, no kuriem 527 (83,8%) bija “par” izvirzīto iniciatīvu, 71 (11,3%) “pret”, bet 31 (4,9%)  jaunietim nebija viedokļa.

Papildus šim jautājumam jauniešiem bija iespēja izvēlēties starp 20 dažādām vērtībām, kuras tie uzskata par nozīmīgām un svarīgām – vadošās vērtības Siguldas novada jauniešiem bija izklaides, attīstība un brīvība, kurām uz papēžiem mina godīgums, tīra daba, cieņa un cilvēcīgums. Savukārt, pašā apakšgalā bija tādas vērtības kā ietekme un caurspīdīgums. Interesanti, ka Morē, Allažos un Laurenčos drošība atradās vērtību augšgalā, kamēr Siguldas pilsētas vidusskolā un Siguldas Valsts ģimnāzijā svarīgākās bija attīstība un izklaide.

Siguldas novada skolu vēlēšanu rezultāti tika prezentēti arī projekta noslēguma pasākumā Vidzemē, kas 14.maijā notika Cēsīs un tajā Siguldas novadu pārstāvēja Siguldas Valsts ģimnāzijas skolnieks Rūdolfs Aleksandrs Strods.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020