Pirmdiena, 25. maijs
Šodien sveicam: Anšlavs, Junora
Laika ziņas: Sigulda +13.9℃, ZR vējš 1.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-05-20
Siguldieši piedalās Eiropas sadraudzības tīkla „Douzelage” konferencē

No 16. līdz 19. maijam norisinājās Eiropas sadraudzības tīkla „Douzelage” 44. konference Somijā Asikkalas pilsētā. Siguldu šajā projektā pārstāvēja Katrīna Leitāne, Valters Mačs, kā arī jaunieši – Dāvis Gavars, Jānis Mūzis un Mārcis Kļaviņš.

„Douzelage” ir organizācija, kurā apvienojušās 28 skaistas Eiropas mazpilsētas – pa vienai no katras Eiropas Savienības dalībvalsts. Organizācija ir dibināta ar mērķi veicināt sadarbību starp pilsētām izglītības, ekonomikas, tūrisma, sporta un kultūras jomās, izmantot Eiropas Savienības fondu atbalstu dažādu kopēju projektu realizācijai.

44. konferences mērķis bija apzināt dalības pilsētu ieguldījumu pasaules ilgtspējīgas attīstības veicināšanā, dalīties pieredzē un rast sadarbības iespējas šajā jomā. Nozīmīgu vietu sanāksmes darbā ieņēma sadarbības projektu piedāvājumu prezentācijas, sadarbības partneru meklēšana jaunu projektu uzsākšanai sadraudzības pilsētu pašvaldībās.

Konferences laikā dalībnieki apmeklēja trīs dažādas sanāksmes – projekta vadības grupas, izglītības grupas un jauniešu grupas sanāksmes. Vadošajā sanāksmē pilsētu pārstāvji diskutēja par aktuāliem vides aizsardzības jautājumiem, kuri ir pamats ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanai. Tika apspriestas dalībvalstu pašvaldību iespējas sadarboties un sniegt ieguldījumu vides problēmu risināšanā, zaļā dzīvesveida popularizēšanā sabiedrībā.

Izglītības sanāksmes dalībnieki dalījās pieredzē par metodēm kā sekmēt ātru valodas apguvi, kā palīdzēt iekļauties vietējā sabiedrībā ieceļotājiem no citām Eiropas valstīm. Tika daudz diskutēts par nepieciešamajām izmaiņām mācību procesā, lai mācību process būtu skolēniem interesantāks un efektīvāks.

Jaunieši darba grupās apsprieda jauniešu iespējas iesaistīties vietējās sabiedrības dzīvē, kā arī ietekmēt pašvaldību lēmumu pieņemšanu. Tāpat tika apspriesta jauniešu komitejas darbība, izvirzīti mērķi turpmākajai darbībai. Tika organizētas arī interaktīvas, sadarbību veicinošas, atraktīvas spēles un sportiskas aktivitātes.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
252627 2829 3031