Trešdiena, 21. oktobris
Šodien sveicam: Urzula, Severīns
Laika ziņas: Sigulda +3.2℃, DA vējš 3.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-05-29
Siguldā viesosies bundzinieču apvienība „Sambrassa” no Vācijas

Mīlētākās pilsētas svētkos Siguldā ieradīsies arī ārvalstu viesi – bundzinieču apvienība „Sambrassa” no Siguldas sadraudzības pilsētas Štūres Vācijā.

Atraktīvās „Sambrassas” mūziķes uzstāsies Siguldas svētku atklāšanā piektdien, 31. maijā, plkst. 18.00 Svētku laukumā, kur ar muzikālu priekšnesumu atklās Mīlētākās pilsētas svētkus, savukārt sestdien, 1. jūnijā, piedalīsies siguldiešu modināšanā, bet vislabāk viņu repertuāru Siguldas svētku apmeklētāji varēs iepazīt, kad dāmas laukumā pie kultūras centra „Siguldas devons” ap plkst. 11.50 uzstāsies amatiermākslas un citu radošo kolektīvu koncertā.

Būt skaļiem, pamanāmiem, pierādīt sevi un likt par sevi runāt– šāds bija kādas Vācijas mazpilsētā Štūrē notikušas sitaminstrumentu meistarklases moto. Tieši šis iedvesmojošais pasākums kļuva par aizsākumu ansamblim „Sambrassa”, kas kopš 1996. gada vieno 15 dāmas labākajos gados. Viņas palikušas uzticīgas savam moto un ir labi pamanāmas karnevālu gājienos, antīko automobiļu šovos un citos pasākumos. „Sambrassa” mūziķes raksturo brazīļu dzīvesprieks, jautri sambas ritmi, bet punkts uz „i” ir viņu pašdarinātie kostīmi, kas tapuši, iedvesmojoties gan no košiem putniem, gan cirka māksliniekiem.

Reizi nedēļā dāmas ar savu vadītāju – mūzikas pedagoģi Sūzanu Zasi pulcējas uz mēģinājumu vietējās baznīcas lūgšanu namā un piepilda to ar dienvidnieciski temperamentīgām skaņām. Viņu mūzikas instrumentu arsenālā ir gan dažāda lieluma tradicionālās sambas bungas, gan tamburīni un dažādas perkusijas. Vecākajai grupas dalībniecei jau ir vairāk nekā 70 gadi, bet viņa joprojām kūsā no dzīvesprieka un smej, ka šis ir lieliskākais brīvā laika pavadīšanas veids, kādu vien var iedomāties.

Vācijas pilsēta Štūre ir Siguldas sadraudzības pilsēta jau vairāk nekā 25 gadus. Ar ziedojumiem dažādām labdarības aktivitātēm tā regulāri atbalsta Siguldas novada iedzīvotājus. 2016. gadā Štūrē viesojās siguldiešu delegācija, tostarp arī Siguldas sieviešu koris „Teiksma”, tad arī pirmo reizi notika koristu tikšanās ar „Sambrassa” kolektīvu.

Šogad abiem kolektīviem atkal būs iespēja ne vien baudīt vienam otra priekšnesumu, bet arī turpināt sadziedāšanos – vācu mākslinieces aktīvi mācās latviešu tautasdziesmu „Kālabadi galdiņami”, bet Siguldas dziedātājas apgūst jamaikiešu dziesmu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi