Otrdiena, 29. septembris
Šodien sveicam: Miķelis, Mikus, Miks, Mihails
Laika ziņas: Sigulda +13.7℃, ZA vējš 1.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-06-11
Aizvadīts skolotāja Ulda Deisona piemiņas turnīrs ātrajā šahā

9. jūnijā Siguldas pagasta Kultūras namā noritēja skolotāja Ulda Deisona piemiņas turnīrs ātrajā šahā. Uz sacensībām bija ieradušies slavenā televīzijas diktora Ulda Deisona līdzgaitnieki, skolnieki un citi šahisti no Siguldas, Mālpils, Cēsīm, Limbažiem, Valmieras un Rīgas. Sacensību ievadā sirsnīgu uzrunu teica Ulda Deisona dzīvesbiedre Vizma Deisone un dēls Uldis Deisons. 

Pēc pirmās kārtas vadībā izvirzījās bijušais siguldietis, tagad rīdzinieks Jānis Birģelis – viņš turnīru noslēdza ar 7 punktiem no 7 iespējamajiem. Noslēgumā četri dalībnieki ar 4,5 punktiem dalīja 2. līdz 5. vietu, bet papildus rādītāji 2. vietā ierindoja Visvaldi Gercānu un 3. vietā – Uldi Deisonu junioru.

Pēc turnīra noslēguma tā dalībnieki ar ziedu nolikšanu Siguldas kapsētā godināja skolotāja Ulda Deisona, daudzkārtējās Latvijas čempiones Mildas Laubertes, starptautiskā meistara Alvja Vītoliņa un citu novada šahistu piemiņu.

Uldis Deisons ir dzimis 1932. gada 2. septembrī un devies mūžībā 2018. gada 18. septembrī. Paralēli ilggadējam darbam Siguldas 1. vidusskolā Uldis Deisons ir strādājis par žurnālistu un diktoru Latvijas Televīzijā un radio, kur veidojis radījumus par šaha turnīru aktualitātēm, aicinot iepazīt šaha partiju pozīcijas un risināt šaha uzdevumus.

Turnīra rezultāti aplūkojami šeit.

Šaha turnīru rīkošanu atbalstījusi Siguldas novada pašvaldība.


Informāciju sagatavoja:
sacensību galvenais tiesnesis
Visvaldis Gercāns


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi