Sestdiena, 19. septembris
Šodien sveicam: Verners, Muntis
Laika ziņas: Sigulda +12.5℃, ZR vējš 4.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-06-20
Turpinās Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas darbi

Ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta atbalstu turpinās Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas darbi, kas tika uzsākti 2018. gada pavasarī, lai atjaunotu unikālo nacionālā romantisma pērli, kas pirmās Latvijas Republikas neatkarības laikā tika atzīta par krāšņāko Rakstnieku pili Eiropā, un radītu jaunus kultūras pakalpojumus.

Siguldas Jaunās pils pagrabstāvā pabeigti demontāžas darbi, veikta grīdas plātnes betonēšana, nomainīti pagrabstāva logi, sienas un griesti attīrīti un sagatavoti krāsošanai. Pilī veikta veco komunikāciju demontāža, izveidoti jauni pieslēgumi ārējiem inženierkomunikāciju tīkliem. Pirmajā stāvā turpinās restaurācijas darbi – demontēti visi koka elementi, gleznas un lustras, veikta to restaurācija restaurācijas darbnīcās, attīrīti griesti un sienas, nomainītas bojātās koka sijas, atjaunoti logi, iekšdurvis restaurētas un sagatavotas krāsošanai. Pils otrajā stāvā demontēta grīda, attīrīti griesti un sienas, atjaunota trešā daļa no koka pārseguma, atjaunoti logi un iekšdurvis restaurētas un sagatavotas krāsošanai. Savukārt pils tornim atjaunotas koka detaļas un sagatavotas montāžai, sienas un griesti sagatavoti krāsošanai. Pils bēniņiem atjaunota puse no atjaunojamo siju un mūrlatu apjoma. Šobrīd turpinās darbs pie pils fasādes atjaunošanas.

Pēc Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas tajā būs skatāma augstvērtīga ekspozīcija par Siguldas vēsturi, ēkā būs pieejamas telpas dažādiem kultūras pasākumiem, kā arī Svētku zāle, kurā notiks laulību ceremonijas.

Jaunās pils pārbūves un restaurācijas izmaksas ir 5 291 138,27 eiro. Daļu no izmaksām – 499 999,50 eiro – sedz Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums, Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 1 355 982,35 eiro, savukārt valsts budžeta finansējums ir 154 349,25 eiro. Projekta ietvaros plānotais enerģijas ietaupījums ir 173 840 kWh gadā. Projekta oglekļa dioksīda emisiju samazinājums – 32 470,86 kg CO2/gadā.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi