Piektdiena, 29. maijs
Šodien sveicam: Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Laika ziņas: Sigulda +8.7℃, ZR vējš 3.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-07-12
Šonedēļ Siguldas novadā: starptautiskais deju festivāls „Sudmaliņas”, Muzikālās brokastis un citi pasākumi

Šajā nedēļas nogalē novada iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt vairākus kultūras pasākumus – Siguldas pilsdrupu estrādē, Allažos un Morē norisināsies starptautiskā tautas deju festivāla „Sudmaliņas” koncerti, kuros uzstāsies deju kolektīvi no dažādām pasaules valstīm. Mores kauju muzejā notiks rokdarbnieku meistarklase, savukārt svētdienas rītu ikviens aicināts nesteidzīgi pavadīt Siguldas pils paviljonā kopā ar DJ Monstu un Laimu Jansoni – mākslinieki izspēlēs projektu „ZeMe” Muzikālo brokastu cikla pirmspēdējā koncertā.

 

Sestdien, 13. jūlijā

 • Plkst. 9.00 bezmaksas ūdens aerobika Siguldas Sporta centrā.
  Nodarbībām iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860 vai rakstot uz e-pasta adresi ssc@siguldassports.lv.
 • Plkst. 12.00 starptautiskais tautas deju festivāls „Sudmaliņas” – Koncerts pie Allažu pagasta pārvaldes, kurā uzstāsies Ivanofrankivskas deju ansamblis „Dywotsvit” no Ukrainas, Loidas Grauas deju skolas pārstāvji no Spānijas, kā arī vidējās paaudzes deju kolektīvs „Sidrabi”, un pie Mores pagasta Tautas nama, kurā koncertēs Džakartas tautas deju ansamblis „Nona Asri Indonesia” no Indonēzijas, Kipras turku tautas deju federācijas tautas deju ansamblis „Girne un Nikosija”, Krakovas Zinātnes un tehnoloģiju universitātes dziesmu un deju ansamblis „Krakus” no Polijas un Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” deju ansamblis „Daiļrade”. Ieeja – bez maksas. Plašāka informācija pieejama šeit.
 • Plkst. 13.00 bezmaksas peldēšanas nodarbība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centrā.
  Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.
 • Plkst. 13.00 Rokdarbu meistarklase Mores kauju muzejā.
  Pasākumā dalībniekiem būs iespēja apgūt adījumu apdares un krāsaino rakstu meistarklasi, pērļu pielietošanu tērpu rotāšanā, pērļu rotu izgatavošanas meistarklasi. Meistarklases pasniegs tautas lietišķās mākslas studijas „Atkalnis” dalībnieces.
  Pasākumā ap plkst. 15.00 būs iespēja degustēt un iegādāties Mores zemnieku saimniecību gardumus. Dalībnieki aicināti ņemt līdzi savus rokdarbus un groziņu azaidam. Dalība – bez maksas. Papildu informācija aplūkojama šeit.
 • Plkst. 18.00 starptautiskais tautas deju festivāls „Sudmaliņas” – koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē.
  Koncertā uzstāsies aptuveni 200 dejotāju. Vistālāko ceļu mēros Džakartas tautas deju ansamblis „Nona Asri Indonesia” no Indonēzijas, bet karstasinīgākos Eiropas valstu deju soļus izdejos Kipras turku tautas deju federācijas ansamblis „Girne un Nikonisija” un jaunieši no spāņu horeogrāfes Loidas Grauas deju skolas. Tāpat uz pilsdrupu estrādes skatuves kāps deju ansambļi no Ukrainas un Polijas; visiem iemīļotos latviešu tautas deju soļus pilsdrupu estrādē izdejos deju ansambļi „Daiļrade” un „Sidrabi”. Ieeja – bez maksas.

Svētdien, 14. jūlijā

 • Plkst. 11.00 Muzikālās brokastis – DJ Monstas un Laimas Jansones projekts „ZeMe” Siguldas pils paviljonā.
  Turpinot Muzikālo brokastu cikla koncertus, projektā „ZeMe” ikviens aicināt saklausīt skaņu burvestības, kurās mijiedarbosies mūsdienu modernākās audio tehnikas ar senu latviešu strinkšķināmo stīgu instrumentu – kokli. Koncerta kompozicionāli muzikālais stāsts ir saruna ar Zemi – mūsu zemi Latviju, par tās dabas skaņām un tautas mūziku, arī par pasaules zemēm, kuras iedvesmojušas mūzikai. Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas. Ieeja – bez maksas.

Izstādes

 • Novadpētniecības izstāde „Parku un dārzu pilsēta Sigulda” Siguldas novada bibliotēkā
 • Literatūras izstāde „Lasīsim arī vasarā” Mores pagasta bibliotēkā
 • Literatūras izstāde „Lasīsim arī vasarā” Mores pagasta bibliotēkā
 • Mākslu skolas „Baltais flīģelis” Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde „Mākslas vēsture cauri gadsimtiem” Siguldas novada bibliotēkā
 • Literārā izstāde „Niķa un Riķa vasaras dienas stiķi – rakstnieka Ērika Kūļa devums bērnu literatūrā” Siguldas novada bibliotēkā
 • Tūrisma ceļvežu izstāde „Dodamies ceļojumā” Allažu pagasta bibliotēkā
 • Vasaras lasīšanas stafete „Grāmatu brīnumainā pasaule” Jūdažu bibliotēkā
 • Rokdarbu izstāde „Pērles un vasara” Mores kauju muzejā
 • Literārā izstāde „Bērnu, jauniešu, vecāku žūrijas 2019. gada grāmatu kolekcija” Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāde „Likteņstāstu nemierā” Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāde „Ar dzeju pret vienaldzību” Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāde „Ieskaties vasarai acīs ar dāmu romāniem” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031