Svētdiena, 31. maijs
Šodien sveicam: Alīda, Jūsma
Laika ziņas: Sigulda +17.5℃, ZA vējš 6.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-07-19
Opermūzikas svētkos būs iespēja dzirdēt īpašu bezmaksas koncertprogrammu

No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē jau 27. reizi norisināsies Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kuru laikā apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt ne tikai Latvijas un pasaules izcilākos operdziedātājus, bet Siguldas Jaunās pils dārzā izbaudīt arī īpašu bezmaksas koncertprogrammu.

Sestdien, 27. jūlijā

Laikā no plkst. 19.45 līdz 20.45 būs iespēja dzirdēt „Radio Trio” koncertu. Grupā apvienojušās trīs dziedātājas – Gabriēla Zvaigznīte, Madara Dzintara-Pluša un Katrīna Anna Vīgante, kuras savulaik satikušās, sadziedoties Rīgas Gospelkorī, taču ideja par grupu realizējās 2017. gadā. Grupas dalībnieces ir uzstājušās festivālā „Rīgas ritmi” kopā ar Ruthie Foster, koncertu sērijā „Četri gadalaiki”, koncerttūrē „Ielūdz Raimonds Pauls” un daudzos citos pasākumos. Šīs grupas muzikālo stilu ir ietekmējuši tādi mūzikas mākslinieki kā „The Davis Sisters”, „Labelle” un „Staple Singers”. Lielāku atpazīstamību „Radio Trio” ieguva, piedaloties „X Faktors. Latvija” otrajā sezonā, kurā meitenes kļuva par konkursa finālistēm, kā arī uzstājoties starp pasaulslaveniem džeza mūzikas māksliniekiem festivālā „Rīgas ritmi 2019”.

Savukārt no plkst. 24.00 līdz 1.30 Siguldas pils kvartāla īpašajā gaisotnē svētku apmeklētājus turpinās priecēt „Operas restorāna” naksnīgais piedāvājums un DJ Žaņa radītās klasiskās mūzikas variācijas, kad skaistākās pasaulslavenu operu ārijas iegūs īpašu skanējumu vinila plašu un nakts maģijas atmosfērā.

Svētdien, 28. jūlijā

No plkst. 16.45 līdz 17.45 norisināsies profesionālā sitaminstrumentu ansambļa „Perpetuum Ritmico” uzstāšanās. „Perpetuum Ritmico” ir vienīgais pastāvīgi koncertējošais profesionālais sitaminstrumentu ansamblis Latvijā, kas aktīvi darbojas kopš 2014. gada ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Ansambli raksturo kreativitāte, jauneklīga enerģija un plašs dažādu stilu repertuārs. Ansamblī darbojas mūziķi – Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis, Guntars Freibergs un Ernests Mediņš. „Perpetuum Ritmico” savos priekšnesumos izmanto ārkārtīgi plašu sitaminstrumentu klāstu, kas klausītāju ieved bezgalīgā dažādu skaņu, tembru un noskaņu pasaulē. Šajā koncertā jebkurš klausītājs, kurš ir atvērts jauniem muzikāliem piedzīvojumiem, tiks pārsteigts un aizrauts ceļojumā uz unikālu mūzikas skaņu dimensiju. 2017. gadā ansamblis „Perpetuum Ritmico” tika nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai kategorijā „Gada koncerts”, šogad grupa nominēta „Spēlmaņu nakts” kategorijā „Gada muzikālās partitūras autors” ar skaņdarbu sēriju Latvijas Leļļu teātra izrādei „Salātlapiņa”.

Savukārt no plkst. 20.30 līdz 22.00 Opermūzikas svētki izskanēs ar šarmantās Lindas Leen un talantīgā ģitārista Riharda Lībieša kamerkoncertu. Tajā būs iespēja dzirdēt autormūziku, ko mākslinieki radījuši kopā un katrs savā mūzikas ceļā. Galvenā loma programmā piešķirta mūzikas saturam un atbildei uz jautājumu – par ko ir dziesmas stāsts? To atklās Lindas Leen lasītie autordziesmu atdzejojumi latviešu valodā. Kamerkoncertā būs iespēja dzirdēt fragmentus no programmām „Introversijas” un „Sapnis par vasaras nakti”, kā arī spilgtākās pasaules mūzikas un operu fragmentu interpretācijas.

Ieeja – bez maksas.

 

Opermūzikas svētku laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031