Sestdiena, 28. marts
Šodien sveicam: Gunta, Ginta, Gunda
Laika ziņas: Sigulda +6.3℃, ZR vējš 2.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-07-30
Ar CSDD kampaņu „Tuvāk nē” Siguldā pievērš uzmanību velobraucēju drošībai

Siguldas novada pašvaldība sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) kopīgi radusi risinājumu velobraucēju drošības uzlabošanai satiksmē, Siguldā izvietojot kampaņas plakātus ar saukli „Tuvāk nē” vietās, kurās nav atsevišķi nodalīta veloinfrastruktūra, tādējādi pievēršot papildus autobraucēju uzmanību. 

Lai veicinātu savstarpējo sapratni starp autobraucējiem un velobraucējiem, Ceļu satiksmes drošības direkcijas eksperti šādu risinājumu ieteikuši kā piemērotu ceļu satiksmes negadījumu riska mazināšanai. Izvietotie kampaņas plakāti vēsta, ka automašīnai, apbraucot velobraucēju ceļu satiksmē, jāievēro drošs intervāls un pilsētvidē pie nelieliem ātrumiem attālumam starp automašīnu un velobraucēju jābūt vismaz vienam metram.

Šobrīd 18 informatīvie kampaņas plakāti ar saukli „Tuvāk nē” izvietoti Ata Kronvalda, Raiņa, Rīgas, Gāles, Nītaures, Parka, Ausekļa un Leona Paegles ielā. Plānots, ka informatīvie kampaņas plakāti turpmāk tiks izvietoti arī vairākās citās ielās, kas nav dzīvojamās ielas un kurās nav atsevišķi nodalīta veloinfrastruktūra, bet kuras intensīvi izmanto velobraucēji, piemēram, apmeklējot izglītības iestādes.

Jau ziņots, ka Siguldas novada pašvaldība šajā vasarā pilsētā ieviesīs vairākus satiksmes drošības un mierināšanas risinājumus, lai uzlabotu tieši mazāk aizsargātāko satiksmes dalībnieku – gājēju un velobraucēju, drošību. Satiksmes drošības un mierināšanas pasākumu ieviešana tiks īstenota, ņemot vērā Siguldas identitāti veidojošā tematiskā plānojuma Satiksmes infrastruktūras attīstības vadlīnijas ar kurām iespējams iepazīties šeit.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi