Ceturtdiena, 13. augusts
Šodien sveicam: Elvīra, Velga, Rēzija
Laika ziņas: Sigulda +11.7℃, A vējš 0.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-08-06
Leona Paegles ielā 6B sākta viedo atkritumu konteineru punkta būvniecība

Augustā daudzdzīvokļu namu kvartālā Leona Paegles ielā 6B sākti būvniecības darbi Latvijā pirmā viedā atkritumu konteineru punkta izveidei. Darbus plānots pabeigt līdz 16. septembrim, un to laikā būs nelielas izmaiņas satiksmes organizācijā, kā arī daļa no esošajiem atkritumu konteineriem pārvietoti konteineru rindas otrā galā.

Būvniecības darbu laikā notiks piebraucamā ceļa seguma atjaunošana, viedo konteineru nojumes un pazemes konteineru izbūve. Būvdarbu norises zona ir norobežota ar signāllentēm, neierobežojot iedzīvotājiem piekļuvi mājai. Būvdarbu zonā automašīnas novietot nedrīkstēs, bet tās varēs novietot blakus esošajā stāvlaukumā. Ar satiksmes organizācijas shēmu iedzīvotāji var iepazīties šeit.

Pēc būvdarbu pabeigšanas tiks izveidots pirmais viedais atkritumu dalītās vākšanas punkts Latvijā, kurā papildus šķirotiem stikla un vieglā iepakojuma atkritumiem iedzīvotāji varēs nodot bioloģiski noārdāmus sadzīves atkritumus un nešķirotos sadzīves atkritumus, maksājot tikai par konkrēto nodoto atkritumu apjomu. Uzskaite tiks veikta, izmantojot pašvaldības izsniegtās Siguldas novada iedzīvotāja identifikācijas kartes.

Kopumā Leona Paegles ielas daudzdzīvokļu māju kvartālā desmit esošos sadzīves atkritumu konteinerus plānots aizstāt ar diviem preskonteineriem, kas aprīkoti ar viedajām pilsētvides komunikāciju tehnoloģijām, sadzīves un bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem. Savukārt vieglā iepakojuma un stikla šķirošanai tiks iekārtoti pazemes atkritumu konteineri.

Plānots, ka jaunās tehnoloģijas palīdzēs par gandrīz 68 tonnām gadā samazināt poligonā noglabājamo sadzīves atkritumu apjomu, kā arī ierobežot oglekļa dioksīda emisijas.

Projektu īsteno Siguldas pilsētas SIA „Jumis” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. Būvdarbus veic PS „VIA Blīgzna” pēc Siguldas pilsētas SIA „Jumis” pasūtījuma.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020