Otrdiena, 4. augusts
Šodien sveicam: Romāns, Romualds, Romualda
Laika ziņas: Sigulda +14.9℃, ZA vējš 2.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-08-12
Daudzbērnu ģimenes aicinātas atjaunot Siguldas novada pašvaldības daudzbērnu ģimeņu statusu

Pašvaldības speciālisti aicina daudzbērnu ģimenes līdz 25. augustam atjaunot Siguldas novada pašvaldības daudzbērnu ģimenes statusu, lai varētu piemērot aktuālo atbalsta veidu katrai ģimenei – atlaidi ēdināšanas pakalpojumu apmaksai, pabalstu vispārizglītojošās skolas skolēniem, samazinātu maksu Mākslu skolā „Baltais flīģelis” un Siguldas Sporta skolā, kā arī atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim.

Iesniegumu iespējams aizpildīt Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3 vai pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv. Iesniegums tiks izvērtēts divu nedēļu laikā, un ģimene par lēmuma pieņemšanu tiks informēta iesniegumā norādītajā veidā.

Atgādinām, ka daudzbērnu ģimenes statuss novadnieku ģimenēm, kurās aug vismaz trīs bērni, tiek noteikts līdz 31. augustam, bet iesniegumu reģistrācija statusa saņemšanai vai atjaunošanai tiek nodrošināta visu gadu.

Pašvaldības saistošie noteikumi „Par Siguldas novada pašvaldības daudzbērnu ģimenes statusa noteikšanu un atjaunošanu” paredz: lai ģimene iegūtu daudzbērnu ģimenes statusu, visiem tās locekļiem ir jābūt deklarētiem Siguldas novadā, bet, ja bērnu vecāki nav laulāti, visiem jābūt deklarētiem vienā adresē Siguldas novadā. Jāatzīmē, ka daudzbērnu ģimenes atbalstu no pašvaldības var saņemt gadījumā, ja nokārtotas visas saistības ar pašvaldību un par pašvaldības iepirkumu ievaros nodrošinātiem pakalpojumiem, tādēļ pašvaldības speciālisti aicina ģimenes pārliecināties, vai ir samaksāts nekustamā īpašuma nodoklis, veikta ēdināšanas pakalpojumu un interešu izglītības pulciņu apmeklējumu samaksa, kā arī citi maksājumi, kurus administrē vai nodrošina pašvaldība.

Siguldas novada Daudzbērnu ģimeņu atbalsta programma paredz iespēju saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 50–70% apmērā par zemi, dzīvokli, dzīvojamo māju, dzīvojamo māju palīgēkām, garāžām, atlaidi ēdināšanas pakalpojumu apmaksai 20–75% apmērā, ikgadēju pabalstu vispārizglītojošas skolas skolēnam 50 eiro apmērā, iespēju braukt novada sabiedriskajā transportā un saņemt Siguldas novada iedzīvotāja ID karti bez maksas. Tāpat daudzbērnu ģimeņu bērniem tiek samazināta maksa par profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi Mākslu skolā „Baltais flīģelis” un Siguldas Sporta skolā, ja ģimene ir deklarēta Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00. Papildus Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes 10% atlaidei daudzbērnu ģimeņu locekļiem tiek piešķirta atlaide 10% apmērā vienreizējiem apmeklējumiem Siguldas Sporta centra spēka zālē, peldbaseinā un ūdens atrakciju un atpūtas parkā. Daudzbērnu ģimenēm pieejama arī 40% atlaide ieejas maksai novada pašvaldības organizētajos kultūras pasākumos, ja biļetes cena ir lielāka par diviem eiro.

Papildu informāciju par pieejamo atbalstu Siguldas novadā deklarētajām daudzbērnu ģimenēm iespējams saņemt, zvanot uz Pakalpojumu centra bezmaksas tālruni 80000388, kā arī pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020