Trešdiena, 8. jūlijs
Šodien sveicam: Antra, Adele, Ada
Laika ziņas: Sigulda +13.9℃, DR vējš 3.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-08-14
Uzsākta autoceļa A2 un Pulkveža Brieža ielas krustojuma pārbūve

No 14. augusta uzsākta valsts galvenā autoceļa A2 un Pulkveža Brieža ielas krustojuma pārbūve, iekļaujot ceļa posmu no Saules ielas līdz Ventas ielai. Atbilstoši iepirkuma procedūrai un noslēgtajam līgumam, būvdarbus veic AS „A.C.B”; projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 530 tūkstoši eiro. Saskaņā ar līgumu darbi jāpaveic šī gada būvniecības sezonas laikā.

Būvdarbu laikā pārbūves teritorijā un tās tuvumā uzstādīti brīdinājuma plakāti un ceļa zīmes par būvdarbu veikšanu un ierobežojumiem ceļu satiksmē. Transportlīdzekļu vadītāji aicināti aplūkot satiksmes organizācijas shēmu un izvēlēties piemērotāko remontdarbu zonas apbraucamo ceļu. Sakarā ar remontdarbiem slēgtas atsevišķas autobusu pieturas.

Pārbūvējot krustojumu, prioritāri tiks risināta izbraukšana uz valsts galvenā autoceļa A2, izbūvējot trīs braukšanas joslas ar vidējo joslu kreisā pagrieziena manevra veikšanai uz autoceļa A2 gan no Pulkveža Brieža ielas puses, gan no Allažu ceļa (V58) puses. Tāpat atsevišķa vidējā josla kreisajam pagriezienam tiks izbūvēta virzienā no A2 uz Mazo Saules ielu.

Posmā starp valsts autoceļu A2 un iebrauktuvi uz tirdzniecības centru Ventas ielā arī izbūvēs trešo joslu kreisā pagrieziena manevra nodrošināšanai.

Posmā no Saules ielas līdz plānotajam Ventas ielas rotācijas aplim, kas tiks īstenots 3. kārtā, plānots izbūvēt atsevišķi atdalītu gājēju un velobraucēju infrastruktūru. No autoceļa A2 līdz plānotajam rotācijas aplim tiks izbūvēta gājēju infrastruktūra arī otrā ielas pusē.

Papildus šajā posmā tiks izbūvēts ielas apgaismojums, kā arī nepieciešamie centralizētās sadzīves kanalizācijas, ūdens un lietus ūdens kanalizācijas tīkli. Tāpat krustojums tiks aprīkots ar jauniem luksoforiem, kuru mūsdienīgā funkcionalitāte ļaus regulēt satiksmes plūsmu atkarībā no automašīnu kustības intensitātes visos virzienos.

Jau ziņots, ka valsts galvenā autoceļa A2 un Pulkveža Brieža ielas krustojuma un pieguļošo ielu pārbūve notiek četrās kārtās. Projekta 1. kārtā tiek izbūvēta Mazās Saules iela un attīstīta tai blakus esošā teritorija, ko veic SIA „Tirdzniecības nams A2” uz apbūves tiesību līguma pamata. 2. kārtā tiks pārbūvēts posms no Saules ielas līdz Ventas ielai, paredzot divu braukšanas joslu vietā izbūvēt trīs, vienlaikus ielu malās izbūvējot gājēju un velo ceļus. 3. pārbūves kārtā plānots izbūvēt jaunu rotācijas apli Ventas ielas un Allažu ceļa krustojumā, savukārt 4. kārtā – plānots veikt Saules un Priežu ielas pārbūvi.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020