Otrdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +8.7℃, Z vējš 1.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-08-20
Notiks piemiņas pasākumi māksliniekam Zigurdam Zuzem

Ceturtdien, 22. augustā, Siguldas kapsētā un Siguldas novada bibliotēkā notiks piemiņas pasākumi izcilajam latviešu grafiķim Zigurdam Zuzem, lai mākslinieka deviņdesmitajā jubilejā izrādītu cieņu viņa talantam un lielajam ieguldījumam latviešu grafiskās mākslas attīstībā.

Pasākumi sāksies plkst. 16.30 ar piemiņas brīdi un ziedu nolikšanu Zigurda Zuzes kapavietā Siguldas kapos, savukārt, plkst. 18.00 notiks grafikas izstādes „Siguldas ainavas” un novadpētniecības izstādes „Ar Siguldu sirdī: Zigurdam Zuzem – 90” atklāšana Siguldas novada bibliotēkā. No plkst. 19.00 būs iespēja vērot dokumentālo īsfilmu „Zigurds Zuze” (režisori Helga Ose, Eglons Osis, 1972), kā arī citus video sižetus ar mākslinieka dzīves ainām.

Mākslu skolas „Baltais flīģelis” audzēkņu grafikas darbu izstādē „Siguldas ainavas” būs skatāmi konkursam „Siguldas līnija” gatavotie darbi, kas tapuši skolotājas, mākslinieces Patricijas Brektes vadībā. Mākslu skola „Baltais flīģelis” organizē Latvijas mākslas skolu audzēkņu vizuālās mākslas konkursu grafikā „Siguldas līnija”, lai popularizētu grafikas tradīcijas, grafikas tehniku daudzveidību, kā arī iepazītu un godinātu siguldieti Zigurdu Zuzi un citus latviešu grafikas klasiķus. Izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 30. septembrim.

Izcilais latviešu grafiķis Zigurds Zuze bērnību un skolas gadus pavadījis Siguldā, pēcāk bijis Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un dekāns, bet Siguldu savā sirdī turējis vienmēr: „Sigulda ir mana dzimtene. Rīgā esmu nodzīvojis četrdesmit deviņus gadus, tomēr saikni ar Siguldu neesmu nekad pazaudējis. Tā bija brīnišķīga sajūta – no jauna atgriezties tēva mājās. Droši varu apgalvot, ka Sigulda ir mana paradīze”.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 27 2829 3031