Pirmdiena, 25. maijs
Šodien sveicam: Anšlavs, Junora
Laika ziņas: Sigulda +11.2℃, ZR vējš 1.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-08-22
Aizvadīts pārgājiens pa plānoto gājēju taku Gaujas Nacionālā parka augšējā nogāzē

20. augustā siguldieši kopā ar ekspertiem, Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem, Siguldas novada pašvaldības pārstāvjiem un uzņēmējiem izstaigāja gājēju takas maršrutu pa Gaujas Nacionālā parka augšējo nogāzi, kas nākotnē varētu savienot Kaķīškalnu ar pilsētas centru (Lakstīgalu gravu, Svētku laukumu), tālāk Siguldas pils kvartālu un Gleznotājkalnu. Pārgājiena laikā tika aplūkots nozīmīgākais gājēju takas ieguvums potenciālās skatu vietas, kas šobrīd nav veidotas un lielākajā daļā gadījumu ir tikai nojaušamas.

Lielākā daļa pārgājiena dalībnieku atbalstīja gājēju takas izveidi, tomēr jāuzsver, ka ieceres realizācija maršruta pilnā garumā prasīs ilgu laika posmu, kā arī aktīvu iedzīvotāju līdzdalību. Sākot apjomīgās ieceres realizāciju, viens no pirmajiem soļiem varētu būt iedzīvotāju iesaistīšanās maršruta problemātisko posmu sakopšanā, piedaloties kopīgi organizētās talkās.

Pārgājiena laikā tika apsekoti arī to nekustamo īpašumu zemes gabali, kuru īpašnieki izteikuši atbalstu šīs takas izveidei, saskatot iespējas, kādas takas izveide varētu dot viņu īpašumiem. Uzņēmēji augstu vērtē šo ieceri un aicina pašvaldību pārdomāt iespējas ar konkrētu noteikumu palīdzību iesaistīt takas realizēšanā arī novada aktīvos uzņēmējus.

Pastaigu takas galvenie veidošanas vadmotīvi ir daudzu Gaujas Nacionālā parka taku nepieejamība dažādām cilvēku grupām stāvo kāpņu un nelīdzeno celiņu dēļ. Pastaigu taku plānots veidot pakāpeniski, sākotnēji izveidojot tos takas posmus, kas ir pašvaldības īpašumu robežās. Jau šobrīd vairāki takas posmi ir labiekārtoti, pieejami un viegli izstaigājami, taču daudzi posmi ir jāsakārto, īpašu uzmanību pievēršot tieši tiem, kuri atrodas galvenokārt starp Gaujas Nacionālā parka un privātīpašumu robežām. Gājēju takas pašreizējā situācija aplūkojama šeit.

Plašāka informācija par plānotās pastaigu takas izveidi aplūkojama Siguldas identitāti veidojošā tematiskā plānojuma V sadaļā „Rekreācijas teritoriju attīstība”.


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 27 2829 3031