Otrdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +7.9℃, Z vējš 1.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-08-26
Vējupītes krastus Gaujas Nacionālajā parkā attīra no naftas produktu piesārņojuma

Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā augustā uzsākta Vējupītes krastu attīrīšana no vairāk nekā pirms trīsdesmit gadiem radīta naftas produktu piesārņojuma, tādējādi novēršot risku, ka kaitīgās vielas varētu nokļūt Gaujā un apdraudēt upes ekosistēmu.

Attīrīšanas darbi tiek veikti Vējupītes gravā netālu no Pēteralas, Gaujas Nacionālajā parkā, – šeit astoņdesmito gadu beigās avārijas dēļ radās piesārņojums ar mazutu, kas savākts, izmantojot tolaik pieejamos absorbentus – salmu ķīpas. Stāvās nogāzes un nepieejamās vietas dēļ piesārņojums tika noglabāts turpat gravā izraktajās bedrēs. Savukārt pēdējos gados blakus esošā Vējupīte arvien intensīvāk izskalo krastu un upes gultne sāk pietuvoties piesārņojuma bedrēm, tādēļ nepieciešams pēc iespējas drīzāk naftas produktus savākt un nodot glabāšanai un pārstrādei.

Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts atklāj, ka piesārņojuma likvidēšana ir sarežģīta un laikietilpīga, piesārņojums tiek attīrīts tikai ar roku darbu, jo šī vieta atrodas nacionālajā parkā, turklāt dabas lieguma zonā. Vējupītes grava šajā vietā ir apmēram 55 metrus dziļa un piekļūt piesārņojuma vietai ar jebkāda veida tehniku ir praktiski neiespējami. Pēc iepriekš veiktajām aplēsēm kopējais piesārņojuma apjoms ir apmēram 13 kubikmetri, kas atrodas apmēram 100 metru garā zonā upes krastā.

Piesārņojuma attīrīšanas darbu vietā netālu no Pēteralas izvietotas brīdinājuma zīmes, aicinot teritorijā neieiet, tā ir norobežota un Dabas aizsardzības pārvalde aicina iedzīvotājus līdz darbu beigām šajā vietā neuzturēties.

Vējupītes krastu attīrīšana notiek ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Maija Rēna


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 27 2829 3031