Otrdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +8.7℃, Z vējš 1.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-08-30
Maksa par bērnu ēdināšanu izglītības iestādēs būs līdzšinējā apmērā

Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvalde informē, ka pēc veiktās iepirkuma procedūras arī turpmāk ēdināšanas pakalpojumus Siguldas Valsts ģimnāzijā, Siguldas pilsētas vidusskolā, Siguldas 1. pamatskolā, kā arī Allažu pamatskolā un pirmsskolas izglītības grupās veiks SIA „Baltic Restaurants”.

Saskaņā ar iesniegto piedāvājumu maksa par kompleksajām pusdienām 5.–12.  klašu skolēniem būs tāda pati kā līdz šim  – 1,55  eiro, bet par trīsreizēju ēdināšanu Allažu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupās – 3 eiro. SIA „Baltic Restaurants” turpinās arī ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs. Pašvaldība turpinās līdzfinansēt daļu no ēdināšanas izmaksām novadā deklarētajām ģimenēm.

Lai ēdināšanas pakalpojumi Siguldas novada bērniem būtu kvalitatīvi, iesniegtā piedāvājuma atbilstību – ēdienu dažādību, produktu uzturvērtību, enerģētisko vērtību un atbilstību bērnu vecuma posmam, pārtikas produktu daudzveidību un sezonalitāti – vērtēja pieaicinātais eksperts, sertificēts uztura speciālists. Papildus tam tika vērtēts arī pretendenta piedāvātais ēdināšanas pakalpojumu organizēšanas plāns, lai nodrošinātu kvalitatīvu un efektīvu ēdināšanu.

Lai palielinātu apkalpošanas efektivitāti un racionālu ēdienu izmantošanu, turpmāk Siguldas Valsts ģimnāzijā un Siguldas 1. pamatskolā, izņemot 1. klases, tiks izveidotas pašapkalpošanās līnijas, ļaujot skolēniem pašiem komplektēt maltītes sastāvdaļas un apjomu. Kā liecina SIA  „Baltic Restaurants” līdzšinējā pieredze, skolēni ātri apgūst šādu ēdināšanas pakalpojuma organizēšanu, labprāt komplektē pusdienu porcijas, izvēloties sastāvdaļas un to proporcijas, turklāt šādi organizēta ēdināšana ļauj samazināt pārtikas atkritumu apjomu. Ēdināšanas pakalpojuma sniedzēji septembrī veltīs papildu resursus, lai palīdzētu apgūt pašapkalpošanās līniju pamatprincipus.

Kā to paredz pašvaldības saistošie noteikumi „Par materiālās palīdzības pabalstiem Siguldas novadā”, novadā deklarētajām daudzbērnu ģimenēm pašvaldība līdzfinansē 20–75% no ēdināšanas izmaksām:

  • 20% atlaide ēdināšanas pakalpojuma apmaksai, ja pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12. klasi apmeklē viens bērns;
  • 30% atlaide ēdināšanas pakalpojuma apmaksai, ja pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12. klasi apmeklē divi bērni;
  • 50% atlaide ēdināšanas pakalpojuma apmaksai, ja pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12. klasi apmeklē trīs bērni;
  • 75% atlaide ēdināšanas pakalpojuma apmaksai, ja pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12. klasi apmeklē četri un vairāk bērnu.

Pašvaldība turpinās līdzfinansēt ēdināšanas pakalpojuma izmaksas pirmsskolas izglītības iestādēs 10% apmērā arī pārējām Siguldas novadā deklarētajām ģimenēm. Attiecīgi vienas dienas trīsreizēja ēdināšana vecākiem ar pašvaldības līdzfinansējumu izmaksās 2,70 eiro. Atvieglojumi ēdināšanas maksai paredzēti arī novadā deklarētiem bērniem no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm – skolās 100% apmērā un pirmsskolas izglītības iestādēs 50% apmērā, ja bērnu audzina abi vecāki, un 75% apmērā, ja bērnu audzina viens no vecākiem.

Siguldas novada pašvaldība, tāpat kā līdz šim, aicina vecākus aktīvi iesaistīties pakalpojuma kvalitātes nodrošināšanā, sekojot līdz ēdināšanas kvalitātei, kā arī izsakot priekšlikumus pakalpojuma uzlabošanai izglītības iestāžu vadītājiem vai medmāsām.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 27 2829 3031