Pirmdiena, 25. maijs
Šodien sveicam: Anšlavs, Junora
Laika ziņas: Sigulda +9.9℃, ZR vējš 1.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-09-04
Notiks grafikas meistarklase kopā ar mākslinieci Patriciju Brekti

Piektdien, 6. septembrī, plkst. 16.00 Siguldas novada bibliotēkā notiks grafikas meistardarbnīca kopā ar mākslinieci Patriciju Brekti. Pasākums notiek izcilā latviešu grafiķa un novadnieka Zigurda Zuzes atceres pasākumu ietvaros.

Meistardarbnīcā ikviens interesents varēs iepazīties ar linoleja tehniku un kopā veidot kaktusus. Kaktusu dzimta ir neļķu rindas dzimta, kurā ir apvienotas aptuveni 3000 sugas. Kāds ir Tavs kaktus? Ass, krāsains, ar ziediem, bez, plakans, garš, resns – katrs radošās darbnīcas apmeklētājs varēs uzzīmēt savu kaktusu un izgriezt to linolejā. Varēs ļauties fantāzijas lidojumam un zīmēt savu iedomu kaktusu. Radošajā darbnīcā kopā ar mākslinieci meistardarbnīcas dalībnieki varēs darboties ar grafikas instrumentiem – ārējo formu griezt ar šķērītēm, bet iekšējo – ar linoleja speciālo greblīti, tad uzvelmēt speciālo linoleja drukas krāsu un nodrukāt to uz papīra. Katrs dalībnieks varēs paņemt līdzi savu novilkumu. Tiem, kuri gribēs tikai drukāt, varēs izvēlēties dažus jau sagatavotus kaktusa linolejus no Mākslu skolas „Baltais flīģelis” mākslas nodaļas audzēkņu paraugiem. Mākslu skolas audzēkņi arī būs palīgi radošajā darbnīcā un atklās, ko ir iemācījušies, un palīdzēs nodrukāt klišejas.

Meistardarbnīca noritēs vasarīgās noskaņās, domājot par siltajām zemēm, jo tieši Amerikā, kur starp 56° ziemeļu platuma grādu un 54° dienvidu platuma grādu ir galvenokārt izplatīti kaktusi. Dažas sugas aug arī Āfrikā un Madagaskarā, bet Austrālijā, Indijā un Vidusjūras zemēs aug opuncijas. Lielākoties kaktusi aug neauglīgos, kalnainos apvidos. Tikai dažas sugas ir sastopamas tropu lietus mežos.

Dalība – bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 27 2829 3031