Trešdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Gunita, Loreta, Dzidris
Laika ziņas: Sigulda +9.2℃, Z vējš 1.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-09-05
Aicina uz Dzejas dienu pasākumiem kultūras centrā „Siguldas devons”

Tradicionāli septembra otrajā nedēļā visā Latvijā svin dzejas dienas. Arī kultūras centrā „Siguldas devons” norisināsies vairāki pasākumi – ikviens aicināts iepazīt latviešu laikmetīgo dzeju unikālā un vēl nebijušā veidā – „audiodušā”. Savukārt 14. septembrī notiks pasākums „Dzeja un dziesma”, kurā būs iespēja baudīt dzejnieka, dziesminieka un mākslinieka Valda Atāla dzeju, dziesmas un stāstus.

No 9. līdz 14. septembrim kultūras centrā „Siguldas devons” dzejas cienītājiem būs iespēja piedzīvot „audiodušu”, kas ir estētiska, funkcionāla un tehniski droša atvērta tipa kabīne, kurā var ērti iekārtoties, uzlikt austiņas un uz mirkli ļauties dzejas skanējumam. Audiodušā varēs baudīt tādus mūsdienu latviešu dzejniekus kā Kārlis Vērdiņš, Eduards Aivars, Inga Gaile, Krišjānis Zeļģis, Katrīna Rudzīte, Inese Zandere. „Audioduša” ikvienam būs pieejama „Siguldas devona” darba laikā – darba dienās no plkst. 10.00 līdz 22.00, kā arī sestdienās no plkst. 12.00 līdz 16.00.

14. septembrī plkst. 18.00 pasākumā „Dzeja un dziesma” kopā ar Valdi Atālu dziesmu saspēlē piedalīsies arī mūziķe Ilze Grunte un ģitārists Arnolds Kārklis.
Valdis Atāls vislielāko atpazīstamību ieguvis kā mūziķis, viņa komponētās un iedziedātās dziesmas ierakstītas septiņos albumos. Grāmatā „Pavedēja rokasgrāmata” (1996, ar autora ilustrācijām) apkopota mākslinieka dzeja, domugraudi un atziņas. Iznākuši arī krājumi „Domas, iedomas, tēli, lirika” (1998) un „Domas un tēli” (2001). 2018. gadā iznākusi dažādu laiku dzejas un atziņu izlase „Uz domu stāvās kraujas” un dzīvesstāsts „Elles debesis”, kas ir personisks, tiešs un nesaudzīgs vēstījums par paša dzīvi un padomju ideoloģiskā aparāta īstenoto teroru pret iekārtai nelojāliem cilvēkiem, atklājot smagāko savas dzīves periodu – 1978. gadā padomju varas piespriesto ieslodzījumu stingrā režīma labošanas darbu kolonijā Tālajos Ziemeļos.
Kā gleznotājs Valdis Atāls piedalījies grupu un privātajās izstādēs, restaurējis Cēsu Sv. Jāņa un Ķempju baznīcu, Jērcēnu un Ēveles muižu u.c, radījis vairāk nekā 40 mākslinieciskas formas kamīnu, aizrāvies ar interjeru dizainu un mozaīku veidošanu. 2008. gadā Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā tika atklāta mākslinieka pogu mozaīku izstāde, kas šobrīd atrodas baznīcas ērģeļu telpā.
Pasākumu organizē Siguldas novada bibliotēka.
Plašāka informācija par mākslinieku aplūkojama šeit.

Ieeja pasākumos – bez maksas.

 

Dzejas dienu pasākumos var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 272829 3031