Piektdiena, 22. novembris
Šodien sveicam: Aldis, Alfons, Aldris
Laika ziņas: Sigulda -2.4℃, DA vējš 6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-09-17
Nedēļas nogalē ar pārgājienu Siguldā atklās „Eiropas Sporta nedēļu 2019”
Sestdien, 21. septembrī, ar pārgājienu pa Gaujas senieleju tiks atklāta Eiropas Sporta nedēļa, kas visā Latvijā no 23. līdz 30. septembrim notiks jau piekto reizi. Pārgājienā aicināts piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības. Turklāt ar aicinājumu #piecelies aktīvākie cilvēki pārgājienā aicināti doties, ņemot līdzi kādu, kurš ikdienā līdz šim ar aktīvu atpūtu nav aizrāvies. Reģistrēties pārgājienam iespējams šeit.

Eiropas Sporta nedēļas atklāšanas pārgājienā var doties kādā no diviem maršrutiem – 15 kilomteru #BeActive vai 5 kilometru Ģimenes distancē. Maršruts iekļauj ainaviskus pieturas punktus, tostarp Velnalas klintis, Krimuldas muižu, Gaisa trošu ceļu, Spieķu parku, kā arī bobsleja un kamaniņu trasi „Sigulda”. Finišā dalībnieki tiks sagaidīti ar siltu zupu un koncertu, katrs dalībnieks saņems #BeActive īpašo pārgājiena medaļu un nelielu dāvanu. Pārgājienā dalībniekiem netiks reģistrēts laiks, kurā distance veikta.

#BeActive pārgājiena starts tiks dots 21. septembrī, plkst. 15.00, bet pārgājiena noslēgums plānots ap plkst. 19.00, kam sekos Eiropas Sporta nedēļas oficiālās atklāšanas ceremonija un koncerts. Starts un finišs būs vienuviet – Fischer Slēpošanas centrā (Siguldā, Puķu ielā 4). Pārgājiena dalībniekiem no plkst. 13.00 starta vietā būs iespēja saņemt pārgājiena numurus, maršruta karti un dzeramo ūdeni, starta teritorijā skanēs DJ mūzika, būs kopīga iesildīšanās, dažādas atrakcijas, kā viena no tām – milzu futbola šautriņa. Tā kā pārgājienam nebūs laika kontroles, dalībnieki aicināti sekojot norādēm kartē un pievērst uzmanību arī dabas skatiem, pilīm un muižām. Maršrutā būs pieejams medicīnas punkts un iespēja saņemt dzeramo ūdeni.

Eiropas Sporta nedēļu atbalsta un par tās šī gada vēstnešiem kļuvuši arī nūjotājs Roberts Radičuks, kaitbordiste Aija Ambrasa, televīzijas personība un aktīva divu puiku mamma Kristīne Garklāva, Latvijas čempions riteņbraukšanā senioriem, Rīgas Riteņbraukšanas skolas treneris Mečislavs Bartuševics.

Šīs vairāk nekā 40 valstīs vienlaikus notiekošās sociālās kampaņas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus. Vien 30 minūšu mērenas intensitātes fiziskā slodze piecas reizes nedēļā būtiski samazina saslimšanas risku ar daudzām, tajā skaitā sirds asinsvadu slimībām, rekomendācijās norāda Pasaules veselības organizācija.

Eiropas Sporta nedēļas pasākumi notiek visā Latvijā un domāti ikvienam neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Vietnē www.beactivelatvia.lv var atrast sev piemērotāko no pasākumiem vai ikviens sporta entuziasts pievienot jaunu, savu sporta pasākumu, noorganizējot publisku koptreniņu, sacensības vai citu sportisku aktivitāti. Eiropas Sporta nedēļas pasākumu nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome.

Dalība pārgājienā ir bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Sporta federāciju padomes
sabiedrisko attiecību speciālists
Kristaps Zaļkalns

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi