Otrdiena, 7. jūlijs
Šodien sveicam: Alda, Maruta
Laika ziņas: Sigulda +16.5℃, DR vējš 5.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-09-20
Turaidas muzejrezervāts piedalās ANO Starptautiskās miera dienas akcijā

Turaidas muzejrezervāts, kurā ietilpt arī aizsargājamais arhitektūras piemineklis – Turaidas baznīca, atsaucies Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes aicinājumam piedalīties ANO Starptautiskās miera dienas Zvanu skaņu akcijā 21. septembrī no plkst. 19.00 līdz 19.15 kopīgās zvanu skaņās paužot atbalstu mieram, kultūras mantojuma vērtībām un to nodošanai nākamajām paaudzēm. Šajā akcijā tiks skandināts Turaidas baznīcas zvans.

Turaidas baznīcaszvana kausa apakšējā malā iegravēts uzraksts Gloria in excelsis deo e tin terra pax. Holmiae me fvndebat Johan Meyer. (tulkojumā no latīņu valodas – „Slava Dievam debesīs un miers virs zemes. Mani izgatavoja Johans Miejers”). Zvana augšdaļu rotā augu motīvs un uzraksts „ANNO 1663. Soli deo Gloria” (tulkojumā no latīņu valodas – 1663. gads. Slava vienīgajam Dievam). Zvans 20. gadsimta 70. gados pēc draudzes likvidēšanas atradās baznīcas altāra daļā kā eksponāts Turaidas baznīcas vēstures ekspozīcijā. Baznīcas tornī tas atkal atgriezās 1989. gadā un vēl joprojām tiek skandināts katru svētdienu pirms un pēc dievkalpojuma un citos baznīcas rituālos.

Akciju atbalsta Europa Nostra, organizācija Reliģiskais mantojums nākotnei (Future for Religious Heritage) un citas starptautiskas organizācijas, aicinot pievienoties un būt vienotiem zvanu skaņās. 2018. gadā šī akcija pirmoreiz visā Eiropā tika organizēta Eiropas kultūras mantojuma gada ietvaros, zvanu skaņas izvēloties kā eiropiešu mīlētu, vienojošu mantojumu, kas saistās ar rituālu, laika ritumu, pārvar valodu robežas un asociējas ar tādām vērtībām kā solidaritāte, miers un kultūras mantojums.

Informāciju sagatavoja:
Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Anda Skuja

 

 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020