Otrdiena, 7. jūlijs
Šodien sveicam: Alda, Maruta
Laika ziņas: Sigulda +17.2℃, DR vējš 5.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-09-26
28. septembrī Siguldā notiks Veselības diena

Sestdien, 28. septembrī, Veselības un sporta nedēļas ietvaros, notiks Veselības diena, kurā novadniekiem būs iespēja bez maksas apmeklēt speciālistu konsultācijas, piedalīties informatīvās un izglītojošās aktivitātēs par aktīvu dzīvesveidu un rūpēm par savu veselību.

 

 

 

 

Nodarbības

  • 9.30–10.30 Zumbas nodarbība, kuru vada trenere Liena Ozoliņa (Siguldas Sporta centrā)
  • 10.00–11.30 Radošās mākslas terapijas grupas nodarbība relaksācijai un būšanai šeit un tagad, kuru vada mākslas terapeite Vita Beinerte. Pieteikšanās no 16. septembra, zvanot uz tālruņa numuru 27719779 (Veselības profilakses centrā „Malus”)
  • 11.00–14.00 Radošā darbnīca kopā ar Misteru Cukuru – uzzini, kas našķiem vēderā (pie Siguldas Sporta centra)
  • 11.00–14.00 Rekonektīvās dziedniecības sesija, kuru vada rekonektīvās dziedniecības terapeite Arta Sirgeda. Pieteikšanās no 16. septembra, zvanot uz tālruņa numuru 27719779 (Veselības profilakses centrā „Malus")

Lekcijas

  • 10.30–12.00 Lekcija „Sportista veselība pirmajā vietā”, kuru vada Latvijas Olimpiskās vienības sporta ārsts Jānis Kaupe (Siguldas Sporta centrā)

Siguldai būs iespēja cīnīties par Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu
Veselības dienā pie Siguldas Sporta centra no plkst. 11.00 līdz 14.00 ikvienam būs iespēja palīdzēt Siguldai cīņā par Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu, piedaloties sacensībās svaru stieņa spiešanā guļus „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Dalībnieku uzdevums – spiest svaru stieni uz reižu skaitu, tādējādi veidojot kopējo pilsētas rezultātu, kā arī sacenšoties savā starpā gan konkrētās pilsētas sacensību ietvaros, gan visas Latvijas mērogā.

*Nedēļas pasākumu plānā var tikt veiktas izmaiņas.

Notiks Valsts asinsdonoru centra donoru diena
No plkst. 10.00 līdz 14.00 pie Siguldas Sporta centra būs iespēja palīdzēt līdzcilvēkiem, ziedojot asinis donoru dienā. Donoriem līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība), donoru grāmatiņa, ja tāda ir, un jānorāda savs bankas konta numurs. Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuru ķermeņa svars ir virs 50 kilogramiem.

Ārstu konsultācijas
No plkst. 10.00 līdz 16.00 Siguldas Sporta centra lielajā zālē pēc iepriekšēja pieraksta Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, varēs veikt kāju vēnu skrīningu, pēdu datordiagnostiku, apmeklēt dermatologa un neirologa konsultācijas. Savukārt Siguldas Sporta centra stāvlaukumā pēc iepriekšēja pieraksta varēs veikt elektrokardiogrammu un ehokardiogrammu.

No plkst.10.00 līdz 16.00 Siguldas Sporta centra lielajā zālē būs iespēja veikt cukura, holesterīna un hemoglobīna mērījumus, redzes, krūšu un plaušu pārbaudes, kā arī apmeklēt fizioterapeita, podologa un uztura speciālista konsultācijas. Darbosies insulta profilakses kabinets, varēs veikt HIV, B un C hepatīta, kā arī sifilisa testus. Savukārt pie Siguldas Sporta centra darbosies Mobilais mamogrāfs.

Būs iespēja veikt veselības pārbaudes „Izbraukuma veselības istabā”

Veselības dienā būs iespēja veikt arī bezmaksas veselības pārbaudes Jūdažos un Allažos.

  • 11.00–13.00 „Izbraukuma veselības istaba – eksprestesti”, kuru laikā bez maksas būs iespēja veikt cukura, holesterīna un hemoglobīna, asinsspiediena un pulsa oksimetra mērījumus, kā arī noteikt ķermeņa masas indeksu (Jūdažu Sabiedriskajā centrā)
  • 14.00–16.00 „Izbraukuma veselības istaba – eksprestesti”, kuru laikā bez maksas būs iespēja veikt cukura, holesterīna un hemoglobīna, asinsspiediena un pulsa oksimetra mērījumus, kā arī noteikt ķermeņa masas indeksu (Allažu pagasta pārvaldē)

Darbosies bērnu pieskatīšanas vieta
Lai vecāki bez raizēm Veselības dienā varētu apmeklēt ārstu un speciālistu konsultācijas, kā arī lekcijas un nodarbības, Siguldas Sporta centrā no plkst.10.00 līdz 15.00 darbosies bērnu pieskatīšanas vieta. Bērniem līdzi jāņem maiņas apavi.

*Nedēļas pasākumu plānā var tikt veiktas izmaiņas.

Visas nedēļas garumā no 23. septembra plkst. 8.00 līdz 29. septembra plkst. 22.00 būs iespēja piedalīties Endomondo izaicinājumā, uzskaitot kilometrus kādā no trīs disciplīnām „Siguldieši soļo!”, „Siguldieši skrien!” un „Siguldieši brauc ar velo!”. Izaicinājumu dalībniekiem nav noteikts vecuma ierobežojums un katrā disciplīnā tiek noteikts viens uzvarētājs, kā arī izlozētas divas veicināšanas balvas. Plašāka informācija par izaicinājumu no 16. septembra būs pieejama www.sigulda.lv un pašvaldības sociālajos tīklos.

Daļa no Siguldas novada Veselības un sporta nedēļas un Veselības dienas aktivitātēm tiek finansēta Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/018 „Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020