Trešdiena, 15. jūlijs
Šodien sveicam: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Laika ziņas: Sigulda +10.9℃, A vējš 1.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-09-27
Par 70% pieaudzis apkalpoto tūristu skaits Gūtmaņalas tūrisma informācijas centrā
Šā gada pirmajā pusē pieaudzis apkalpoto tūristu skaits ne tikai Siguldas novada Gūtmaņalas Tūrisma informācijas centrā un Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6, bet palielinājusies arī tūristu plūsma novada naktsmītnēs. Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka lielākais vairums Siguldas apmeklētāju ir no Latvijas, Vācijas, Igaunijas, Krievijas un Lietuvas. No Siguldā reģistrētajiem nakšņotājiem šā gada pirmajā pusgadā 56% bijuši ārvalstu tūristi, kas norāda uz tūrisma jomas stabilu izaugsmi un nepieciešamību piesaistīt jaunus tūrisma produktus, kā arī paplašināt esošās vai būvēt jaunas tūristu mītnes.
 
Rekordlielus rādītājus uzstādījis Gūtmaņalas Tūrisma informācijas centrs, šā gada pirmajā pusgadā un vasaras mēnešos kopumā uzņemot 102 007 tūristus, kas ir par 70% vairāk nekā pērn šajā periodā. Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6 šā gada pirmajā pusē paviesojušies 20 887 tūristi, kas ir par 34% vairāk nekā šajā laika posmā 2018. gadā. 
 
Tāpat pieaudzis gan apkalpoto personu skaits, gan pavadīto nakšu skaits Siguldas novada naktsmītnēs. Šogad apkalpotas 23 725 personas, kas ir par 6,6% vairāk nekā 2018. gada pirmajā pusgadā, kā arī par 5,8% pieaudzis viesu pavadīto nakšu skaits. Patlaban vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs Siguldā ir 1,4 naktis. 
 
Livonijas ordeņa Siguldas pili šā gada pirmajā pusgadā apmeklējuši 29 996 tūristi, kas ir par 12% vairāk nekā pērn šajā periodā. Jāatzīmē, ka viesi no Latvijas, Krievijas, Vācijas un Spānijas novērtējuši Siguldas pils kvartāla īpašos vasaras koncertus, kino vakarus un citus kultūras notikumus, pulcējoties un baudot aizraujošos pasākumus kopā ar novadniekiem.
 

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020