Pirmdiena, 18. janvāris
Šodien sveicam: Antons, Antis, Antonijs
Laika ziņas: Sigulda -11.6℃, D vējš 2.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2019-09-27
Siguldā un Gaujas senielejā sācies zelta rudens

Zelta rudens jau izsenis ir viens no visas Latvijas simboliem un tūrisma galvenajiem vilinājumiem. Arī šogad Sigulda ikvienu pārsteigs ar krāšņo dabu – sev piemērotas nodarbes atradīs gan dabas ainavu baudītāji, dodoties nesteidzīgās pastaigās vai izbraucot skaistākās vietas ar velosipēdu, gan aizraujošu aktivitāšu piekritēji, ļaujoties piedzīvojumiem krāsainajā laikā.

Lai apskatītu krāšņo Siguldu, Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā (Ausekļa iela 6 un Turaidas iela 2A, Sigulda) pieejami vairāki pastaigu maršruti Siguldā un tās apkārtnē, aptverot Gaujas senielejas labākās skatu vietas (15 km), Turaidas gravas un alas (6 km) un Gaujas krastus no Siguldas līdz „Rāmkalniem” (20 km). Šajā sezonā, atzīmējot latviešu izcilā komponista Alfrēda Kalniņa 140 gadu jubileju, ikvienam ir iespēja izstaigāt īpašu pastaigu maršrutu „Alfrēdam Kalniņam 140”, kurā iekļautas komponista nozīmīgākās vietas Siguldā. Tāpat apmeklētāji var aplūkot rudens skatu vietu parādi Gaujas kreisajā krastā, kā arī izstaigāt maršrutu „Mežonīgā Vējupītes grava un Paradīzes kalns” (10 km). Savukārt riteņbraucējiem tiek piedāvāts krāšņais maršruts „Siguldas klasika” (11 km), kas izvedīs cauri Siguldas ievērojamākajām apskates vietām, maršruts Sigulda–Līgatne–Sigulda (46 km), kas ved gar pašu Gaujas krastu un maršruts Sigulda–Murjāņi–Sigulda (30 km). Siguldas apkārtnē ir pieejami vēl divi velo maršruti: Sigulda–Allaži–Sigulda (25 km) un maršruts „Siguldas Klasika Gaujas Nacionālajā parkā” (12 km). Kā alternatīva zelta rudens baudīšanai ir īpašs laivošanas maršruts no Līgatnes līdz Siguldai (20 km).

Rudens ir īstais laiks, lai tie, kas to vēl nav paspējuši izdarīt, aplūkotu pērn atklāto kultūras centru „Siguldas devons” Pils ielā 10. „Siguldas devona” fasādes dizainā izmantoti dekoratīvi paneļi, kuru apdrukā redzams smilšakmens atsegumu raksts no Velnalas klintīm, kur visbagātīgāk saglabājušās devona zivju un floras fosīlijas. Kultūras centrā apmeklētāji līdz 19. oktobrim bez maksas aicināti aplūkot izstādi „Komponists Alfrēds Kalniņš”, kas vēsta par izcilā komponista personību, daiļradi un nozīmi Siguldas kultūras atmiņā.

Siguldas apmeklētāju ievērībai

Apmeklētāji aicināti ņemt vērā satiksmes organizācijas izmaiņas uz Vidzemes šosejas (A2) virzienā no Rīgas uz Siguldu, kā arī iebraucot Siguldā, – Vidzemes šosejas un Pulkveža Brieža ielas krustojuma pārbūves dēļ lūgums neizmantot pagriezienu pie tirdzniecības centra „Šokolāde”. Pilsētas viesi iebraukšanai Siguldā aicināti izmantot Gāles ielu un Kalna ielu. Papildu informācija par autoceļa A2 un Pulkveža Brieža ielas krustojuma pārbūvi pieejama šeit.

Tāpat apmeklētājiem jāņem vērā, ka šobrīd sakarā ar Peldu ielas avārijas seku likvidēšanas darbiem slēgta gājēju un transporta kustība, tādēļ Gaujas senielejas, atrakciju parka „Tarzāns” un pilsētas peldvietas apmeklētāji aicināti automašīnas novietot Svētku laukuma – Leona Paegles ielas 21 apkaimē, kā arī blakus esošajās ielās. Par laivošanu un uzturēšanos kempingā „Siguldas pludmale” plašāka informācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru 29244948.

Stāvvietas

 • Pils ielā 16A (iepretim Siguldas Jaunās pils vārtiem);
 • Pils ielā 14A (pie Pils ielas un Krišjāņa Barona ielas apļveida krustojuma);
 • Jāņa Poruka ielā 14 (pie gaisa trošu ceļa vagoniņa stacijas);
 • Lāčplēša ielā 3A (pie Siguldas poliklīnikas);
 • Šveices ielā 17 (pie koncertzāles „Baltais flīģelis”);
 • Raiņa ielā 3B (pie pašvaldības Pakalpojumu centra);
 • Pils ielā 10 (pie kultūras centra „Siguldas devons”);
 • Ausekļa ielā 3 (pie veikala „Elvi”);
 • Krišjāņa Barona ielā 10 (pie Siguldas pilsētas vidusskolas);
 • Puķu ielā (Fischer Slēpošanas centra stāvlaukumā);
 • labvēlīgos laikapstākļos automašīnas varēs novietot zāliena teritorijā pie panorāmas rata Svētku laukumā, zāliena teritorijā gar Krišjāņa Barona ielu un Līvkalna ielu.

Lai nodrošinātu optimālu satiksmes plūsmu, līdz oktobra beigām transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana papildus var tikt ierobežota šādos ielu posmos:

 • Ausekļa ielā, posmā no Raiņa ielas līdz Blaumaņa ielai, abās ielas pusēs;
 • Parka ielā, posmā no Ausekļa ielas līdz Oskara Kalpaka ielai, ielas kreisajā pusē;
 • Pils ielā, posmā no Raiņa ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, ielas kreisajā pusē;
 • Cēsu ielā, posmā no apļveida krustojuma līdz Raiņa ielai, ielas labajā pusē;
 • Cēsu ielā, posmā no Raiņa ielas līdz Lāčplēša ielai, ielas kreisajā pusē;
 • Lāčplēša ielā, posmā no Jāņa Poruka ielas līdz Jāņa Čakstes ielai, ielas labajā pusē.

Citviet automašīnu apstāšanās un stāvēšana atļauta atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem.

Doties uz Siguldu var arī ar sabiedrisko transportu – brīvdienās uz Siguldu no Rīgas var nokļūt ar 12 vilcienu reisiem, no kuriem līdz 29. oktobrim, kursē vilciens ar atiešanas laiku plkst. 9.31 un plkst. 19.42. Savukārt no Siguldas AS „Pasažieru vilciens” nodrošina reisu plkst. 19.15. Darba dienās rudens krāšņākā laika apmeklētājiem ir iespēja izbraukt ar vilciena ekspreša reisu Rīga–Sigulda–Cēsis, kurš plkst. 7.38 uzņem pasažierus Siguldā un plkst. 8.25 pienāk Rīgas Centrālajā stacijā. Savukārt plkst. 17.30 ekspreša reisa vilciens izbrauc no Rīgas un plkst. 18.16 piestāj Siguldā.

Siguldas un Gaujas senielejas viesiem noderīga informācija pieejama Siguldas novada Tūrisma informācijas centra tīmekļa vietnē un Siguldas mobilajā lietotnē.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Janvāris 2021       
1 23
45 678 9 10
1112 1314 15 1617
1819 202122 2324
2526 272829 3031