Otrdiena, 4. augusts
Šodien sveicam: Romāns, Romualds, Romualda
Laika ziņas: Sigulda +14.9℃, ZA vējš 2.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-10-08
Atklāta ceļojošā izstāde “Satversme skolēnu acīm”

7. oktobrī Siguldas novada bibliotēkā Satversmes tiesas tiesnese Daiga Rezevska atklāja ceļojošo izstādi “Satversme skolēnu acīm”, kura būs skatāma līdz 31. oktobrim.​

Izstādes atklāšanas pasākumā tiesnese sniedza izglītojošu priekšlasījumu par Latvijas Republikas Satversmi un Latvijas kā demokrātiskas tiesiskas valsts pamatvērtībām, jauniešu vidū ir rosinot diskusiju par valsti, par tiesībām un valsts pamatlikumu. Tiesnese skaidroja, kas ir valsts un tās uzdevums, kāpēc sabiedrībai vajadzīga valsts un tiesības, kā arī sniedza ieskatu par Latvijas tiesību sistēmu, par valsts varas dalīšanu, tiesu varu, tiesneša profesiju, Satversmes tiesu – ko tiesa izvērtē un kad persona var vērsties Satversmes tiesā.

Pasākumā piedalījās Siguldas Valsts ģimnāzijas 11.b un 11.d klašu audzēkņi, kuri aktīvi iesaistījās diskusijā par Satversmi un cilvēka pamattiesībām. Tāpat diskusijā iesaistījās Satversmes tiesas tiesneses kolēģe, konsultante Kristināna Plāte. Pasākuma laikā tiesnese Daiga Rezevska skolēnus aicina būt aktīviem un iesaistīties domrakstu konkursā, kura tēma šogad ir “Kāpēc Latvijai ir svarīgas manas Satversmē ietvertās pamattiesības”.

Jau ziņots, ka izstādē “Satversme skolēnu acīm” aplūkojami 46 koši skolēnu zīmējumi par Satversmē ietverto personas pamattiesību tēmu un 12 radoši domrakstu citāti par Satversmes nākamajiem 100 gadiem. Līdzās izstādei tapis arī izstādes katalogs. Tajā vienkopus apskatāmi ne tikai visi izstādītie zīmējumi, bet arī pilnībā lasāmi skolēnu domraksti, kuru citāti ietverti izstādē. Izstādes pamatā ir skolēnu zīmējumi un domraksti, kas 2018. gada septembrī tika iesūtīti Satversmes tiesas izsludinātajā konkursā par godu Satversmes pieņemšanas 97. gadadienai.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020