Otrdiena, 4. augusts
Šodien sveicam: Romāns, Romualds, Romualda
Laika ziņas: Sigulda +14.9℃, ZA vējš 2.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-10-09
Aizvadīta jauniešu un deputātu diskusija “Kafija ar politiķiem”

7. oktobrī Siguldas Valsts ģimnāzijā norisinājās diskusija “Kafija ar politiķiem”, kas bija arī projekta “Domā Domas Domē II daļa” noslēdzošais pasākums. Diskusijā novada jauniešiem ar Siguldas novada pašvaldības domes deputātiem neformālā gaisotnē bija iespēja pārrunāt sev aktuālos jautājumus. Pasākumā piedalījās Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa, domes deputātes Katrīna Leitāne, Eva Viļķina un jauniešu iniciatīvu centrs “Mērķis” vadītāja, jaunatnes lietu speciāliste Anda Upeniece.

Diskusijas laikā tika apspriesti jautājumi par Siguldas, Allažu un Mores pagasta jauniešu mobilitāti, skolēnu pašpārvalžu lomu un iespējamo finansējumu, šķirošanas atkritumu tvertņu ieviešanu novada skolās un jauniešu centrā un citi jauniešiem svarīgi jautājumi. Pasākumā pārrunāto plānots izmantot turpmāko jaunatnes politikas pasākumu organizēšanā un īstenošanā, lai jaunatnes politika Siguldas novadā tiktu īstenota atbilstoši pašu jauniešu interesēm.

Diskusija organizēta, lai jaunieši un deputāti, pārvarot stereotipus, gūtu pozitīvu saskarsmes un kopā darbošanās pieredzi. Jauniešiem tā nereti ir pirmā iespēja tieši un nepastarpināti uzrunāt lēmumu pieņēmējus (deputātus, pašvaldības darbiniekus, iestāžu vadītājus), izstāstīt par sev svarīgo un uzdot jautājumus, savukārt, politiķiem tā ir iespēja dzirdēt par jauniešiem aktuālo no “pirmavota” – paša jaunieša.

Projekts “Domā Domas Domē II daļa” sniedz iespēju jauniešiem apgūt prasmes un iemaņas, tādējādi veicinot jauniešu līdzdalību novada sabiedriskajā dzīvē. Projekts tiek finansēts Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros. Projektu īsteno jauniešu iniciatīvu centrs “Mērķis” sadarbībā ar biedrību “Jaunatnes līderu koalīcija” un jaunatnes lietu ekspertiem.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020