Pirmdiena, 3. augusts
Šodien sveicam: Augusts
Laika ziņas: Sigulda +22.6℃, DR vējš 3.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-10-09
14. oktobrī Siguldā uzstāsies jauniešu koris no Dānijas

Pirmdien, 14. oktobrī, plkst. 17.00 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar nokrāsām bagātu koncertprogrammu uzstāsies jauniešu koris “Mūsu glābēja baznīcas koris” (“Vor Frelsers Kirkes Kor”) no Esbjergas Dānijā. Koncertā izskanēs dāņu 19. un 20. gadsimta kompnistu Nīla Gādes un Karla Nīlsena darbi, Olivjē Mesiāna, Antona Bruknera un Sergeja Rahmaņinova, kā arī kora diriģenta Mikela Andreasena kompozīcijas. Ieeja – ziedojums.

Kori jau 19 gadus vada harizmātiskais diriģents, ērģelnieks, akadēmijas profesors un kantors Mikels Andreasens. Kora pamatsastāvu veido gan mūzikas konservatorijas studenti un absolventi, gan talantīgākie Esbjergas apkārtnes iedzīvotāji, kuriem nav profesionāls grāds mūzikā, tomēr viņu muzikālās spējas ir acīmredzamas.

Kora repertuārs ir ļoti plašs, sākot no renesanses mūzikas, līdz pat mūsdienu dāņu autoru kompozīcijām. Tomēr vistuvākais pašiem mūziķiem ir romantisma laikā dzīvojošo mūzikas dižgaru – Pētera Čaikovska, Antona Bruknera, Johannesa Brāmsa un Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi. Pēdējo gadu laikā koris pievērsies lielajām laikmetīgajām formām. Mūziķi iedziedājuši Gabriela Forē un Morisa Dirufē rekviēmus, Arvo Perta “Berlīnes mesu” un Bendžamina Britena “Par Jēru līksmojiet”. Koris īpaši lepojas ar to, ka ir pirmais citu dāņu koru vidū, kas atskaņojis Sergeja Rahmaņinova “Sv.Jāņa Hrizostoma Liturģiju”(op.31), un 2018. gada koncerttūrē Dānijā ar šo atskaņojumu guvuši lielus panākumus. Arī 2012. gadā kora izdotais Rahmaņinova “Vesperu” (op.37) ieraksts guvis augstu atzinību gan klausītāju, gan recenzentu vidū.

Koncertu organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Evaņģēliski luterisko Siguldas Sv.Jāņa draudzi.

Informāciju sagatavoja:
Dānijas Kultūras institūta projektu koordinatore
Ilva Sinkēviča
dki@dki.lv

 

Koncertā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020