Otrdiena, 4. augusts
Šodien sveicam: Romāns, Romualds, Romualda
Laika ziņas: Sigulda +14.9℃, ZA vējš 2.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-10-10
Informācija iedzīvotājiem par parakstu vākšanas kārtību

Parakstu vākšana ir viena no iespējām, kā vēlētāji Latvijā var piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā. Parakstu vākšanu rīko trīs gadījumos – likumprojekta vai Satversmes grozījumu projekta ierosināšanai, tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu, kā arī tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu.

Siguldas novadā parakstīties par Centrālajā vēlēšanu komisijā reģistrētajām iniciatīvām iespējams kādā no pašvaldības klientu apkalpošanas vietām – Pakalpojumu centrā, Allažu un Mores pagasta pārvaldē vai Bāriņtiesā, līdzi ņemot derīgu personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību). Atbilstoši normatīvo aktu prasībām, ņemot vērā izmaksas, kas saistītas ar parakstu apliecināšanu, Siguldas novada pašvaldība par parakstu vākšanu noteikusi maksu no 1,40 līdz 2,85 eiro. Parakstīties bez maksas iespējams valsts portālā www.latvija.lv.

Parakstu vākšanas instrukcija „Kārtība, kādā apliecināmi vēlētāju paraksti likumu ierosināšanai” paredz, ka pēc vēlētāja lūguma, ja tam ir sevišķi svarīgs iemesls, (slimība, invaliditāte vai cits) parakstu apliecinātājs var vienoties par paraksta apliecināšanu vēlētāja atrašanās vietā.

Parakstu vākšanu organizē iniciatīvas grupas – biedrības. Parakstu vākšanas tiesības vēlētāji var izmantot 12 mēnešu laikā no dienas, kad Centrālā vēlēšanu komisija iniciatīvu reģistrējusi. Šobrīd balsstiesīgie iedzīvotāji var parakstīties par divām iniciatīvām:

  • likumprojekts “Grozījums likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli””;
  • likums par 2012. gada 8. novembra likuma “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” atcelšanu.

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020