Sestdiena, 6. jūnijs
Šodien sveicam: Ingrīda, Ardis
Laika ziņas: Sigulda +15.3℃, DR vējš 6.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-10-10
No 14. oktobra pašvaldības bērnudārzos darbu uzsāks jauns ēdinātājs

Ceturtdien, 10. oktobrī, Elektroniskā iepirkumu sistēmā ir paziņoti ārkārtas ēdināšanas pakalpojuma iepirkuma rezultāti pašvaldības bērnudārzos. No 14. oktobra ēdināšanu nodrošinās SIA “Vectēvs”, kurš ēdināšanas pakalpojumus sniedz izglītības iestādēs Vidzemes reģionā. Šajā nedēļas nogalē – 12. un 13. oktobrī – nomā nodotās telpas un iekārtas pašvaldību bērnudārzu virtuves blokos nodos uzņēmums SIA “Baltic Restaurants Latvia”, ar kuru pašvaldība lauzusi līgumu. Savukārt rīt, 11. oktobrī, tiks noslēgts līgums par ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu ar jauno ēdinātāju.

Ārkārtas iepirkuma procedūrā pašvaldības pārstāvji uzrunāja septiņus ēdināšanas pakalpojuma sniedzējus ar labu reputāciju un rekomendācijām, bet tikai trīs no tiem apstiprināja dalību iepirkumā. Arī Siguldas novada vietējie uzņēmēji, kuriem tika piedāvāta iespēja startēt konkursā, kapacitātes trūkumu dēļ atteicās piedalīties. Divi no uzņēmējiem piedāvājumu neiesniedza, jo nespēja izpildīt pašvaldības uzstādītās augstās prasības.

Siguldas novada pašvaldība, ņemot vērā vecāku iesniegtos ieteikumus, iepirkumā bija iestrādājusi augstas prasības produktu kvalitātei, produktu piegādātāju izvēlē, speciālo diētu nodrošināšanā, kā arī papildu prasība bija nodrošināt dārzeņu pirmapstrādi uz vietas ēdināšanas blokā, neizmantojot jau mizotus, vakuumā fasētus dārzeņus. Iepirkumā saskaņā ar normatīvajiem aktiem tika iekļautas arī Zaļā iepirkuma prasības.

Pašvaldības speciālisti sadarbībā ar uztura speciālistu rūpīgi izvērtēja SIA “Vectēvs” iesniegto piedāvājumu, kas, palielinot uzņēmuma kapacitāti, būs spējīgs nodrošināt ēdināšanas pakalpojumus visās Siguldas novada pirmsskolas izglītības iestādēs. Uzņēmums ēdināšanas pakalpojumus bērnudārzos nodrošinās līdz brīdim, kad tiks veikta jauna iepirkuma procedūra likumā noteiktā kārtība un noslēgts jauns līgums par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu pašvaldības bērnudārzos. Ja SIA “Vectēvs” pakalpojuma kvalitāte apmierinās gan pašvaldību, gan vecākus un bērnus, visticamāk, šis ēdinātājs varēs nostrādāt līdz mācību gada beigām.

Jaunais ēdināšanas pakalpojuma līgums paredz, ka pašvaldība ir tiesīga veikt no valsts institūcijām neatkarīgas analīzes, lai regulāri pārbaudītu, vai nomā nodotajās telpās ir atbilstoša higiēna. Savukārt izglītības iestādes medmāsa kontrolēs ēdienkaršu atbilstību un ēdiena kvalitāti, kā arī produktu izcelsmi, tostarp piegādātāju atbilstību iepirkuma piedāvājumā solītajam.

Nākamās nedēļas laikā vecākiem tiks sagatavoti līgumi ar ēdinātāju par ēdināšanas pakalpojuma apmaksu. Tā pirmsskolas izglītības iestādēs nemainīsies, kā to paredzēja iepirkuma procedūras nosacījumi. Par trīsreizēju ēdināšanu vecākiem būs jāmaksā līdzšinējā summa 3 eiro apmērā, no kuras pašvaldība dažādām ģimeņu grupām saskaņā ar noteikumiem līdzfinansē no 10 līdz pat 75% no ēdināšanas izdevumiem. 10% pašvaldības līdzmaksājumu saņem ikviens Siguldas novadā deklarētais bērnudārza audzēknis, tātad trīsreizēja ēdināšana ģimenēm maksā 2,70 eiro, bet, piemēram, 75% līdzfinansējums tiek piešķirts tām daudzbērnu ģimenēm, kur četri un vairāk bērnu apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai skolu.

Pašvaldība aicina bērnudārzu audzēkņu vecākus aktīvi iesaistīties ēdināšanas pakalpojuma kvalitātes kontrolē un piedalīties rudenī plānotajās sanāksmēs par ēdināšanas pakalpojumu kvalitāti katrā pirmsskolas izglītības iestādē. Aicinām sekot līdzi informācijai par plānoto sanāksmju laiku. Tāpat informējam, ka iepriekš brīdinot iestādes vadību, ir iespēja apmeklēt virtuves blokus un nogaršot bērniem pasniegto ēdienu.

8. oktobrī ir izsludināta atklāta iepirkuma procedūra par ēdināšanas pakalpojumiem Siguldas novada vispārizglītojošajās skolās, jo pašvaldībai normatīvo aktu noteiktā kārtība nebija tiesības rīkot ārkārtas iepirkumu procedūru. Šajā iepirkumā, kas sadalīts trīs lotēs, varēs piedalīties ikviens ēdināšanas uzņēmums, kurš atbilst prasībām un kuram ir ēdināšanas pakalpojuma sniegšanai nepieciešamā kapacitāte. Līdz jauna līguma noslēgšanai, kas varētu notikt novembra vidū, ēdināšanas pakalpojumus Pārtikas veterinārā dienesta stingrā uzraudzība turpinās sniegt SIA “Baltic Restaurant Latvia”.

Pašvaldības rīcībā joprojām nav informācija no atbildīgajām institūcijām par šiga toksīnu veidojošās Escherichiacoli (STEC) izraisītās infekcijas cēloņiem. Joprojām notiek epidemioloģiskā izmeklēšana.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930