Otrdiena, 7. jūlijs
Šodien sveicam: Alda, Maruta
Laika ziņas: Sigulda +17.2℃, DR vējš 5.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-10-12
Siguldā notiks zaļā dzīvesveida festivāls “GreenFest‘19”

“Domā zaļi, rīkojies viedi, dzīvo veselīgi” – ar šādu moto 19. un 20. oktobrī Zaļās Villas kvartālā norisināsies zaļā dzīvesveida festivāls “GreenFest’19”. Pasākuma galvenā ideja ir pievērst novadnieku un apkārtnes iedzīvotāju uzmanību ekoloģijas un vides tēmām ne tikai Siguldā un Gaujas nacionālajā parkā, bet arī Latvijā un pasaulē kopumā. Šā gada “GreenFest” galvenais mērķis ir rosināt publisku diskusiju, lai Gaujas nacionālā parka teritorijā nākotnē atļautu saimniekot tikai pēc dabai draudzīgām, bioloģiskām saimniekošanas metodēm, kā arī veicināt ikviena cilvēka interesi un iesaisti zaļa un ilgtspējīga dzīvesveida praktizēšanai ikdienā.

Ikviens interesents tiek aicināts uz ekspertu un nozares līderu diskusijām un lekcijām par biovidi, zaļu pilsētvidi un velokultūru, bezatkritumu jeb zero-waste dzīvesveidu, cilvēkam un videi draudzīgu medicīnu, vērtīgu un veselīgu uzturu, bioloģiskām saimniekošanas metodēm mazdārziņos.

Svētdien, 20. oktobrī, plkst. 15.00 diskusiju panelī “BIO GNP 2027!?” piedalīsies Gaujas nacionālā parka pilsētu vadība – Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs, Dabas Aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vadītājs Rolands Auziņš, kā arī bioloģiskais lauksaimnieks, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas pārstāvis Jānis Sietiņsons. Diskusiju vadīs televīzijas žurnāliste un dabas entuziaste Kristīne Garklāva.

Kvartāla teritorijā pasākumā laikā darbosies veselīgu ēdienu bufetes, bioloģisku un dabīgu produktu tirdziņš, īpaši izceļot GNP esošās bioloģiskās saimniecības. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties vides darbnīcās, notiks jogas un biodejas nodarbības, kā arī izstādes.

Festivālā būs iespēja arī baudīt kultūras programmu: 19. oktobrī plkst. 19.30 notiks ekstātiskās dejas ar zaļo kokteiļu bāru, savukārt 20. oktobrī plkst. 17.00 uzstāsies jaunie mūziķi Rūdolfs Daņiļevičs un Teodors Kerimovs, bet plkst. 18.00 notiks postfolkloras grupas “Daba San” koncerts.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020