Sestdiena, 11. jūlijs
Šodien sveicam: Leonora, Svens
Laika ziņas: Sigulda +13.9℃, D vējš 5.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-10-15
Aicina bez maksas izvest zaļos un dārza atkritumus un saņemt bezmaksas atkritumu maisus

Siguldas novada pašvaldība līdz 31. oktobrim organizē zaļo un dārza atkritumu savākšanas akciju, kuras laikā ikvienam novadniekam ir iespēja bez maksas nodot nokritušās lapas, dārza atkritumus un nelielus zarus atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas”, Siguldas pagastā, patstāvīgi tos nogādājot un izberot. Iedzīvotāji, kuri kopj publiskajā lietošanā esošo piegulošo teritoriju, kā arī iedzīvotāji, kuriem pašiem nav iespējas nogādāt sagrābtās lapas atkritumu šķirošanas laukumā norādītajos laikos, tās aicināti savākt īpašos maisos, kas 28. oktobrī tiks izvest no privātīpašumiem. Šobrīd jau vairāk nekā 150 novada mājsaimniecības zaļo atkritumu izvešanai ir saņēmušas turpat 800 atkritumu maisus.

Šķirošanas laukuma darbalaiks:

  • otrdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00;
  • trešdienās no plkst. 15.00 līdz 19.00;
  • ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00;
  • sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

120 litru tilpuma maisus bez maksas līdz 24. oktobrim var saņemt Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3, pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldē Zinātnes ielā 7, kā arī Allažu un Mores pagasta klientu apkalpošanas centros. Vienā adresē dzīvojošie var saņemt ne vairāk kā piecus maisus. Maisi ir numurēti, un izsniegšanas brīdī tie tiek reģistrēti, tādējādi nodrošinot iespēju atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam SIA „Jumis” plānot maisu izvešanas maršrutus. Savukārt SIA “Jumis” apkalpošanas centrā Rūdolfa Blaumaņa ielā 10 vienas konkrētās adreses pārstāvis, samaksājot samazinātu cenu – 10 eiro, var saņemt vienu BigBag polipropilēna maisu (90 x 90 x 110 cm), un arī šie maisi no privātīpašumiem bez maksas tiks izvesti 28. oktobrī.

Ja maisos tiks atrasti sadzīves atkritumi, konkrētajai maisu saņēmušajai personai tiks izrakstīts rēķins par nešķirotiem atkritumiem.

Papildus līdz 31. oktobrim ir iespēja bez maksas nodot koku zarus Šķūņu ielā 4, Peltēs, Siguldas pagastā, laiku iepriekš saskaņojot un zvanot uz tālruņa numuru 25486277. Ja nav iespēja zarus patstāvīgi nogādāt pieņemšanas vietā, SIA “DGR serviss” piedāvā zaru izvešanas maksas pakalpojumu (1 līdz 30 kubikmetru kravas cena ir 30 eiro).

Siguldas novada pašvaldība informē, ka neatkarīgi no rīkotās akcijas dārzā radušos bioloģiski noārdāmos atkritumus ir iespējams nodot, izmantojot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Jumis” maksas pakalpojumus.

Videi visdraudzīgākais, vienlaicīgi ekonomiski visizdevīgākais risinājums ir dārzā radušos bioloģiski noārdāmos atkritumus kompostēt. Siguldas novada teritorijā tas ir atļauts ar nosacījumu, ja kompostēšana tiek veikta uz savā īpašumā esošas zemes un nerada draudus cilvēku dzīvībai, veselībai un videi, kā arī personu mantai. Katrs pats savā dārzā lapas var izmantot arī kā mulču, organisko mēslošanas līdzekli, iestrādājot augsnē, sala nenoturīgu augu sakņu piesegšanai, praktizējot permakultūras pieeju dārzniecībā u.c. Citādi dārza atkritumus atbilstoši normatīvo aktu prasībām jāved uz sadzīves atkritumu poligonu “Getliņi”, Stopiņu novadā, kas nav ne lēti, ne videi draudzīgi. Tāpēc pašvaldība ir ieplānojusi būvēt zaļo un dārza atkritumu kompostēšanas laukumu tepat Siguldas novada teritorijā, netālu no Siguldas pilsētas, bet, nespējot iegūt kredīta līdzekļus no Valsts kases, laukuma būvniecība pārcelta uz nākamo gadu.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi

       Jūlijs 2020