Otrdiena, 7. jūlijs
Šodien sveicam: Alda, Maruta
Laika ziņas: Sigulda +17.7℃, DR vējš 5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-10-18
Šonedēļ Siguldas novadā: 9. Siguldas pusmaratons, Raimonda Ozola jubilejas koncerts un citi pasākumi

Šajā nedēļas nogalē Siguldā pulcēsies izturīgākie un azartiskākie sportisti, lai piedalītos 9. Siguldas pusmaratonā. Pusmaratona laikā plānoti satiksmes ierobežojumi, aicinām ikvienu pievērst uzmanību transportlīdzekļu novietošanas izmaiņām pilsētas ielās. Kultūras cienītājiem šonedēļ būs iespēja baudīt vīru folkloras ansambļa “Didgori” un vokālās grupas “Ēra” koncertu, kā arī Raimonda Ozola jubilejas koncertu kultūras centrā “Siguldas devons”. Savukārt Zaļās Villas kvartālā norisināsies zaļā dzīvesveida festivāls “GreenFest’19”, kurā galvenā ideja ir pievērst novadnieku un apkārtnes iedzīvotāju uzmanību ekoloģijas un vides tēmām ne tikai Siguldā un Gaujas nacionālajā parkā, bet arī Latvijā un pasaulē kopumā​.

Piektdien, 18. oktobrī

 • Plkst. 12.00 bezmaksas nodarbība spēka zālē cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centrā.
  Nodarbībai jāpiesakās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26761072.
 • Plkst. 19.00 vīru folkloras ansambļa “Didgori” (Gruzija) un vokālās grupas “Ēra” (Latvija) koncerts kultūras centrā “Siguldas devons”.
  Koncertā klausītāji iepazīs gadsimtiem senas Gruzijas dziedāšanas tradīcijas, vēsturiski veidojušos daudzbalsību, unikālo dziedāšanas stilu, kā arī klātienē piedzīvos gruzīniem raksturīgās rituālu dejas un tautas instrumentu pavadījumus. Savukārt Mazsalacas vokālās grupas “Ēra” meitenes atskaņos gan latviešu tautasdziesmas mūsdienīgos aranžējumos, gan latviešu komponistu oriģinālmūziku a cappella.
  Biļetes pieejamas “
  Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.
  Plašāka informācija pieejama šeit.

Sestdien, 19. oktobrī

 • No plkst. 10.00 zaļā dzīvesveida festivāls “GreenFest’19”​.
  Ekspertu un nozares līderu diskusijas un lekcijas par biovidi, zaļu pilsētvidi un velokultūru, bezatkritumu jeb zero-waste dzīvesveidu, cilvēkam un videi draudzīgu medicīnu, vērtīgu un veselīgu uzturu, bioloģiskām saimniekošanas metodēm mazdārziņos. Festivālā būs iespēja arī baudīt kultūras programmu: plkst. 19.30 notiks ekstātiskās dejas ar zaļo kokteiļu bāru. Plašāka informācija aplūkojama šeit
 • Plkst. 11.00 9. Siguldas pusmaratons.
  Sacensību dalībniekiem būs iespēja izvēlēties 21, 10 vai 5 kilometru distanci; notiks arī bērnu skrējiens 500 metru distancē. Dalību iespējams pieteikt šeit.
  Sacensību laikā plānoti satiksmes ierobežojumi – 21, 10 un 5 kilometru skrējienu laikā konkrētajā sacensību trasē no plkst. 10.40 līdz 13.30 tiks slēgta satiksme, bet bērnu skrējienā no plkst. 13.00 līdz 14.00 tiks slēgta satiksme Krišjāņa Barona ielā (no apļveida kustības pie Krišjāņa Barona pieminekļa līdz Skolas ielai) un Ata Kronvalda ielā.
  Savus auto būs aizliegts novietot uz ielām, kas ietvertas sacensību maršrutā. Lai iedzīvotājiem būtu iespēja izbraukt un iebraukt savos īpašumos, tiks veidoti satiksmes koridori līdz plkst. 10.30 vai pēc plkst. 14.00. Novadnieki un pilsētas viesi, kuri vēlas netraucēti doties savās gaitās, transportlīdzekļus aicināti novietot ārpus sacensību teritorijas atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem.
  Plašāka informācija, sacensību programma un maršrutu kartes aplūkojamas šeit.
 • Plkst. 11.00 “Pasakas rīts” pirmsskolas izglītības iestādē “Pumpurdārzs”.
  Pasākumā pirmsskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem būs iespēja piedalīties radošās nodarbēs, vijot zelta aukliņas, izkustēties rotaļās un noskatīties galda leļļu izrādi, pasaku “Pundurītis”.
  Ieeja – ziedojums.
 • Plkst. 19.00 Raimonda Ozola jubilejas koncerts kultūras centrā “Siguldas devons”.
  Koncertā Latvijā pazīstamais mūziķis, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoļu grupas koncertmeistars Raimonds Ozols uzstāsies kopā ar draugiem Mārci Auziņu (ģitāra), un Raimondu Macatu (čells, taustiņinstrumenti un mutes harmonikas) piedāvājot klausītājiem komponistu N. Paganīni un A. Piazollu skaņdarbus, kā arī pasaulē zināmu kompozīciju kaverversijas.
  Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 10 līdz 18 eiro.
  Plašāka informācija apskatāma šeit.

Svētdien, 20. oktobrī

 • No plkst. 9.00 zaļā dzīvesveida festivāls “GreenFest’19”​.
  Ekspertu un nozares līderu diskusijas, Hathas jogas un JOJO Ģimenes rotaļu jogas nodarbības. Plkst. 15.00 diskusiju panelī “BIO GNP 2027!?” piedalīsies Gaujas nacionālā parka pilsētu vadība – Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs, Dabas Aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vadītājs Rolands Auziņš, kā arī bioloģiskais lauksaimnieks, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas pārstāvis Jānis Sietiņsons. Diskusiju vadīs televīzijas žurnāliste un dabas entuziaste Kristīne Garklāva. Plkst. 17.00 festivāla apmeklētājus koncertā priecēs jaunie mūziķi Rūdolfs Daņiļevičs un Teodors Kerimovs, bet plkst. 18.00 postfolkloras grupas “Daba San” uzstāšanās.

 

Izstādes

 • Izstāde “Komponists Alfrēds Kalniņš” kultūras centrā “Siguldas devons”
 • Izstāde bērnu rakstnieces Mirdzas Kļavas piemiņai “Tas sākās pusnaktī” Siguldas novada bibliotēkā
 • Satversmes tiesas skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa ceļojošā izstāde “Satversme skolēnu acīm” Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāde “Dzīves svinēšana nav beigusies! Rakstniecei Norai Ikstenai – 50” Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāde “Itāliskais latviešu modernists. Gleznotājam, grafiķim, scenogrāfam Niklāvam Strunkem – 125” Siguldas novada bibliotēkā
 • Mores rokdarbnieču pulciņa darbu izstāde “Izcako vasaru” Mores pagasta bibliotēkā
 • Literatūras izstāde “…āboli, lapas un pasakas…” Mores pagasta bibliotēkā
 • Literatūras izstāde “Dzīve, nāve, mīlestība. Rakstniecei Norai Ikstenai – 50” Jūdažu bibliotēkā
 • Tematiska izstāde “Ezis un kaktuss – vai brāļi?” Siguldas novada bibliotēkā

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020