Piektdiena, 29. maijs
Šodien sveicam: Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Laika ziņas: Sigulda +14.3℃, Z vējš 3.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-10-24
Aizvadīts otrais zaļā dzīvesveida festivāls “GreenFest‘19”
19. un 20. oktobrī Zaļās Villas kvartālā aizvadīts jau otrais zaļā dzīvesveida festivāls “GreenFest‘19”, kurā apmeklētāji tika aicināti diskutēt un pievērst uzmanību dažādām vides tēmām. Tā mērķis bija rosināt publisku diskusiju, lai nākotnē Gaujas Nacionālā parka teritorijā atļautu saimniekot ar cilvēkam un dabai draudzīgām, bioloģiskām metodēm, kā arī veicināt ikviena cilvēka interesi un iesaisti zaļa un ilgtspējīga dzīvesveida praktizēšanā ikdienā.
 
Divu dienu laikā notika astoņas diskusijas, kurās piedalījās 46 dažādu nozaru eksperti, valsts institūciju un pašvaldību pārstāvji un vadītāji, tostarp Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, pilsētvides plānotāja Zane Gatere un Siguldas novada Kultūras centra direktore Jolanta Borīte.
 
Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja bez maksas apmeklēt diskusijas un lekcijas par biovidi, zaļu pilsētvidi un velokultūru, bezatkritumu jeb zero-waste dzīvesveidu, cilvēkam un videi draudzīgu medicīnu, vērtīgu un veselīgu uzturu, kā arī bioloģiskām saimniekošanas metodēm mazdārziņos. Savukārt jaunākie pasākuma apmeklētāji varēja piedalīties Mūkusalas Darbnīcu parka nodarbībās – tika zāģēti dēļi, skrūvētas skrūves un citas praktiski noderīgas prasmes. 
 
Zaļās villas kvartāla teritorijā pasākuma laikā darbojās veselīgu ēdienu bufetes, bioloģisku un dabīgu produktu tirdziņš, īpaši izceļot Gaujas Nacionālajā parkā esošās bioloģiskās saimniecības. Apmeklētāji varēja piedalīties arī vides darbnīcās, jogas un biodejas nodarbībās, kā arī apskatīt izstādes. 
 
Divu dienu festivāls noslēdzās ar jauno mūziķu Rūdolfa Daņiļeviča un Teodora Kerimova koncertu, kā arī postfolkloras grupas “Daba San” uzstāšanos.
 

Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031