Svētdiena, 26. janvāris
Šodien sveicam: Ansis, Agnis, Agneta
Laika ziņas: Sigulda -0.2℃, DR vējš 4.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-10-28
“Siguldas devonā” būs iespēja vērot izrādi “Meistars un Aleksandra”

Otrdien, 5. novembrī, plkst. 15.00, kultūras centrā “Siguldas devons” skatītājiem būs iespēja vērot dienas teātra izrādi “Meistars un Aleksandra”.

Izrāde ir veltījums radošā tandēma – mākslinieku Aleksandras Beļcovas un Romana Sutas – vētrainajām attiecībām mākslā un dzīvē uz lielu vēsturisko notikumu fona. Viņu spilgtākais kopīgais projekts ir 1924. gadā tapusī porcelāna apgleznošanas darbnīca “Baltars”.

Teātra izrādē piedalās aktieri Zane Dombrovska un Jānis Kronis. Dramaturģe – Inga Ābele, režisore, scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Ināra Slucka, video – Uldis Jancis, gaismas – Rauls Lorencis.

Krievijā dzimusī māksliniece Aleksandra Beļcova (1892 – 1981) savā dzimtenē ir zināma ļoti šauram speciālistu lokam, toties Latvijas mākslas vēsturē viņa ir atzīta klasiskā modernisma meistare. Ar savu nākamo vīru latviešu mākslinieku Romanu Sutu (1896–1944) A. Beļcova iepazinās Penzas mākslas skolā Pirmā pasaules kara laikā. Pēc skolas beigšanas viņi abi aizbrauca uz Sanktpēterburgu. Drīz Romans devās atpakaļ uz Latviju, bet Aleksandra iestājās bijušajā Mākslas akadēmijā, kas tolaik pēc padomju Krievijas reformas ieguva nosaukumu “Augstākās mākslinieciskās darbnīcas” – vieta, kur pasniedza un studēja izcili krievu avangarda mākslinieki. Pēc Romana aicinājuma Aleksandra 1919. gadā atbrauca uz Rīgu, bet 1922. gadā abi jau kā laulātais pāris devās uz Parīzi, kur viņiem piedzima meita Tatjana. Savukārt pēc gada visi trijatā atgriezās Latvijā.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – 5 eiro.Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide. Izrāde iekļauta “Latvijas skolas somas” programmā.

 

Izrādes laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi