Sestdiena, 25. janvāris
Šodien sveicam: Zigurds, Sigurds, Sigvards
Laika ziņas: Sigulda +3.5℃, R vējš 5.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-11-01
Aicina dāvināt mazās eglītes Ziemassvētku egles tapšanai Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

Decembrī Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā tradicionāli tiks iedegta centrālā Ziemassvētku egle, kura, līdzīgi kā iepriekšējos gados, tiks veidota no apmēram 50 mazākām eglītēm, tādējādi saudzējot dabu un vērtīgos kokus. Ja kādam novadniekam ir aizaugusi lauksaimniecības zeme, uz kuras eglītes būtu jānozāģē, vai kāds plāno retināt eglīšu jaunaudzi vai attīrīt teritoriju zem elektrolīnijām un eglītēm nav praktiska pielietojuma, Siguldas novada pašvaldība aicina dāvināt mazās eglītes centrālās egles tapšanai, taupot resursus un atbalstot ilgtspējīgu, videi draudzīgu domāšanu.

Lai uzdāvinātu Siguldas novada iedzīvotājiem aptuveni 50 mazās eglītes, no kurām izveidot skaistu Ziemassvētku egli pilsētas centrā, aicinām sazināties ar pašvaldības galveno dārzkopības speciālisti, rakstot uz e-pasta adresi dita.laure@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 67800952 līdz 11. novembrim.

Ziemassvētku egles iedegšanas svinīgais pasākums norisināsies 1. decembrī, kad Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā iedegsies vairāk nekā 12 tūkstoši diožu gaismiņas, izgreznojot apmēram 10 metrus augsto svētku egli. Ziemassvētku egles un svētku noformējuma elementi tiks uzstādīti arī citviet Siguldas novadā, radot īpašu noskaņu gan novadniekiem, gan novada viesiem.

Svētku laikā gaidāmi aizraujoši pasākumi, tostarp Ziemas koncertzāles īpašā programma, kas šogad būs baudāma Siguldas pils kvartālā, tāpat būs svētku tirdziņi, radošās darbnīcas un citas svētku aktivitātes. Aicinām sekot līdzi informācijai par egles iedegšanas pasākumu 1. decembrī.

Īpaši izveidoto 10 metrus augsto metāla konstrukciju, kurā stiprina mazās eglītes, veidojot lielu un simetrisku Ziemassvētku egli, pašvaldība izmanto jau no 2007. gada. Šāda tehnoloģija izvēlēta, rūpējoties par apkārtējo novadnieku drošību stipra vēja laikā, kā arī šāds eglīšu stiprināšanas veids atzīts kā videi draudzīgākais un pateicīgākais rotāšanai.

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi