Ceturtdiena, 28. maijs
Šodien sveicam: Vilis, Vilhelms
Laika ziņas: Sigulda +11.5℃, Z vējš 1.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-11-21
Pašvaldība rosina izveidot vēl divus ekspresvilciena reisus Siguldā

Lai veicinātu Siguldas novada iedzīvotāju mobilitāti un rosinātu novadniekus izmantot videi draudzīgus pārvietošanās veidus, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics nosūtījis vēstuli Satiksmes ministrijai un AS “Pasažieru vilciens” ar lūgumu izveidot vēl divus ekspresvilciena reisus maršrutā Cēsis–Rīga–Cēsis, kas kursētu no rīta un vakarā.

Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētājs nosūtītajā vēstulē aicina satiksmes ministru Tāli Linkaitu un AS “Pasažieru vilciens” ekspertus izvērtēt satiksmes plūsmas dalīšanu ekspresvilciena reisa maršrutos Cēsis–Rīga–Cēsis, atbalstot siguldiešu iniciatīvu papildu reisa ieviešanai maršrutā no rīta 45 līdz 60 minūtes vēlāk kā esošais reiss, savukārt mājās uz Siguldu atgriezties ar papildu ekspresvilciena reisu par stundu vēlāk.

 “Vilciens Siguldā jau izsenis bijis stratēģiski nozīmīgs transporta veids, veicinot pilsētas ekonomisko un tūrisma attīstību. Mēs Siguldas dzelzceļa staciju esam izveidojuši par multimodālu pārvietošanās punktu, veicinot ilgtspējīgu domāšanu un attīstot tūrismu un vilkmi uz Siguldu. Novadnieki to ir pierādījuši, arvien vairāk izvēloties braukt ar vilcienu. Domājot par videi draudzīgu pārvietošanos un ērtībām netērēt laiku sastrēgumos vai nemaksāt par automašīnas novietošanu pārpildītajās galvaspilsētas autostāvvietās, ekspresvilciena reiss dod iespēju ik dienu galapunktu sasniegt par 25 minūtēm ātrāk un ikdienā ietaupīt izlietoto naudu. Un ir tikai godīgi, ka ekspresreisu skaits pieaug un tiek pielāgots arī tiem, kas darbu sāk un beidz vēlāk. Novadnieki varētu pavadīt savus bērnus uz bērnudārzu un skolu, nesteidzoties uz vilcienu, kas atiet par stundu ātrāk nekā viņiem būtu vajadzīgs, bet vakaros atgriezties mājās vēlāk vai ietaupīt ceļā pavadīto laiku. Šobrīd jau esošā ekspresvilciena reisa piepildījums liek domāt, ka jaunizveidotie reisi arī tiks piepildīti,” uzskata Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Decembrī ekspresvilciena reisu Cēsis–Rīga–Cēsis pagarinās līdz Valmierai, kā rezultātā tiks veicināta starpnovadu iedzīvotāju, darbspēka un studentu kustība. Tomēr pasažieru skaita palielināšanās iezīmēs vēl lielāku nepieciešamību pēc papildreisa, jo Siguldas novada iedzīvotājiem būs lielāka varbūtība netikt sēdvietās, un vilciens kopumā būs pārpildīts.

Patlaban ekspresvilciena reiss maršrutā Cēsis–Rīga–Cēsis darbdienu rītos no Siguldas atiet plkst. 7.38, bet pēcpusdienās no Rīgas uz Cēsīm – plkst. 17.30, Siguldā iebraucot plkst. 18.16. Pasažieri ceļā no un uz Rīgu pavada ievērojami īsāku laiku – 47 minūtes, ja iekāpj vai izkāpj Zemitānos, tad 38 minūtes. Kopš ekspresvilciena maršruts ir atklāts, tam ir krietni palielinājies ne tikai pasažieru skaits, bet ir papildināts arī vagonu skaits.

Pašvaldība mērķtiecīgi jau vairākus gadus strādājusi ar mērķi mudināt cilvēkus izmantot dažādus mobilitātes risinājumus kā alternatīvu personiskajām automašīnām. Lai veicinātu iedzīvotāju mobilitāti, stacijas laukumā papildus jau esošajām uzstādītas jaunā dizaina velonovietnes, bet nākamajā gadā plānots izveidot velonovietni zem jumta.

Kā zināms, autotransports, būdams vispopulārākais transporta veids, rada vislielāko piesārņojumu – aptuveni divas trešdaļas no kopējām CO2 emisijām, tāpēc iespēju robežās nepieciešams samazināt to izmantošanu, nodrošinot pasažieru pārvadājumus ar dzelzceļa transportu, kas ir visnepiesārņojošākais transporta veids un rada mazāk nekā 1% emisiju. Dzelzceļa transports ir perspektīvākais sauszemes transporta veids ne tikai no vides kvalitātes viedokļa, bet arī no drošības, satiksmes stabilitātes un mobilitātes viedokļa.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Zane Medne
- 2019-11-22 10:45

Turklāt būtu labi salāgot vietējo autobusu maršrutu laikus, piemēram Siguldas AO-Institūts, ņemot vērā vilcienu pienākšanas un atiešanas laikus.

Atbilde: Zane Medne
Administrācija
- 2019-11-22 10:50

Paldies par ierosinājumu, nodosim informāciju kolēģiem!

Zane Medne
- 2019-11-22 08:25

Tur jau tā lieta, ka no stacijas Rīgā ir jātiek vēl uz darbu vai mācību iestādi, kas vairumā gadījumu neatrodas līdzās stacijai.

Leili Kerimova
- 2019-11-21 17:31

Šobrīd ar ekspresvilcienu esam Rīgā 8.25. Ierosinu Sigulda-Rīga papildu reisu ieviest no rīta 45 līdz 60 minūtes agrāk kā esošais reiss. Rīgā būsim līdz 7.25! Atbalstīsim cilvēkus, kas regulāri brauc strādāt un mācīties!

Atbilde: Leili Kerimova
Administrācija
- 2019-11-21 17:52

Siguldas novada pašvaldība iniciē divu ekspresvilciena reisu izveidošanu un līdz ar to nepieciešamību pārskatīt vilcienu kustības grafiku. Optimāli būtu, ja viens no ekspresvilciena reisiem Rīgā ienāktu pirms plkst. 8.00, bet otrs pirms plkst. 9.00. Tāpat arī vakarā – atpakaļ no Rīgas uz Siguldu ekspresvilcieni atietu pēc plkst. 17.00 un pēc plkst. 18.00. Lēmumu, ņemot vērā dzelzceļa tīkla noslodzi un pasažieru pieprasījumu, ir jāpieņem AS Pasažieru vilciens.

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031