Svētdiena, 25. oktobris
Šodien sveicam: Beāte, Beatrise
Laika ziņas: Sigulda +11.4℃, D vējš 3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-11-27
Aicina atbalstīt Siguldas novada amatierteātrus ikgadējā skatē

Svētdien, 1. decembrī, Siguldas novadā notiks ikgadējā amatierteātru skate, kurā teātru trupu sniegumu vērtēs īpaši izveidota profesionāļu žūrija. Siguldas novada iedzīvotāji ir aicināti atbalstīt sava novada aktierus, bez maksas apmeklējot izrādes Siguldā, Allažu un Mores pagastā.

Plkst. 12.00 kultūras centrā “Siguldas devons” būs skatāma Siguldas Tautas teātra izrāde “Tās dullās Paulīnes dēļ” (autores Vizma Belševica un Tatjana Šverste, režisore Ārija Liepiņa-Stūrniece). Izrāde stāsta par divām pavecām māsām – Paulīni un Līzbeti, kas kāzas savā mūžā nav piedzīvojušas, un Paulīne nospriež, ka tad vismaz bērēm jābūt lepnām. Māsas sāk pelnīt naudu ar sēnēm un ogām, nopērk dārgus audumus kleitām un smalkas parūkas, bet Paulīnei kļūst žēl, ka pati visu skaistumu nemaz neredzēs. Viņa nolemj sarīkot bēru ģenerālmēģinājumu un izsaukt fotogrāfu, lai to iemūžinātu. Tomēr gadiem ejot Paulīnei pielipis niķis mosties ar teicienu: “Tu saki?”, un zārkā viņa iesnaužas...

Plkst. 14.30 Allažu pagasta Tautas namā notiks amatierteātra “Aka” izrāde “Dūdene zin” (autors Andris Niedzviedzis, režisore Aiva Grundmane). Aktieri izspēlēs laiku pirms pašvaldību vēlēšanām, kad kandidātu sarakstu aģitatori steidz vākt vēl neizlēmušo vēlētāju balsis. Katram ir savas metodes, arī ne pārāk godīgas. Tomēr galvenā persona pagastā ir sētniece Dūdene. Arī viņa tiek aģitēta, tomēr zina savu cenu un vēl viņa zina, kas ir “divas strīpiņas”.
Dramaturgs Andris Niedzviedzis lugu sarakstījis 2012. gadā, un kopš tā laika visu zinošo Dūdeni iemīļojuši daudzi amatierteātri. 2015. gadā par lugu “Dūdene zin” A. Niedzviedzis saņēma AKKA/LAA “Autortiesību bezgalības balvu 2015”.

Plkst. 17.00 Mores pagasta Tautas namā varēs vērot amatierteātra “Oga” izrādi “Ansītis un Grietiņa” (autors Lauris Gundars, režisore Lauma Vītola). Jākobs un Vilhelms Grimmi pasaku par nabadzīgā slotu sējēja bērniem Ansīti un Grietiņu un viņu satikšanos ar ļauno raganu sarakstīja 19. gadsimta vidū, un kopš tā laika to zina ikviens. Komponists Engelberts Humperdinks vēl 19. gadsimta beigās ir radījis pasaku operu, bet brāļu Grimmu pasakas dramatizējums joprojām tiek uzvests uz daudzu teātru skatuvēm un ir iedvesmojis arī vairāku filmu tapšanu.
Lauris Gundars lugu “Ansītis un Grietiņa” ir sarakstījis 1994. gadā un pirmo reizi Latvijā tā tika uzvesta Liepājā.

Ieeja – bez maksas.

 

Pasākumos var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi