Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 16. oktobris
Šodien sveicam: Daiga, Dinija, Dinārs
Laika ziņas: Sigulda +7.9℃, DR vējš 5.6 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2019-12-10
Siguldas novada “Goda novadnieces” Gaidas Ābeles pateicība
Kad pirms 42 gadiem sākām iekopt dārziņu Allažu pagasta “Ancīšos”, nevarējām iedomāties, ka pēc pāris gadiem tiksim ierauti milzīgā darbu virpulī. Tie bija dažādi projekti pagastā, kā arī liels starptautisks pasākums, un tajos noderēja manas zināšanas par dabu. Tā kā izcilākos dabas objektus jāiezīmē un jāaprīko tā, lai apmeklētāji tos nesabojātu, darbā tika iesaistīts arī mans vīrs Arnis ar viņa amatnieka prasmēm. Darbības lauks bija plašs – tas ietvēra mežus, pļavas, atmatas Allažos, Siguldā, pāri Gaujai līdz Sējai, kā arī Inčukalna, Ropažu un Mālpils teritoriju.
 
Mums bija laba sadarbība ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu M. Kalniņu, kā arī ar vietējām varām un zemes īpašniekiem.
 
Par zaļu domāšanu un darbošanos Allažu pagasts ieguva augstu starptautisku novērtējumu, bet mūsu ģimenes arhīvā krājās pateicības un atzinības raksti. Tagad visu vainagojusi šī augstā atzinība – Siguldas Goda novadnieka nosaukums. Lieku to blakus akadēmiskajam emeritētās zinātnieces nosaukumam kā dvēselisku, emocionāli piesātinātu apliecinājumu tam, ka mūsu ģimene ir cieši iekļauta Siguldas novada darbīgo, talantīgo un sirsnīgo iedzīvotāju pulkā.
 
No sirds pateicos Siguldas novada domei, visiem, kas sarūpējuši man šo augsto goda nosaukumu! Paldies arī visiem apsveicējiem! Īpašs paldies maniem bijušajiem studentiem – biologiem un ģeogrāfiem, kas man veltī tādu sirds siltumu! Tas dod spēku vēl dzīvot un dalīties ar līdzcilvēkiem dabas izzināšanā. Grūti nolikt zināšanas plauktā kā grāmatu, kuru lasīt vairs nav paredzēts…
 
Vēlreiz visiem PALDIES!
 
Ar cieņu
Dr.biol.emer. Gaida Ābele

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi