Svētdiena, 23. februāris
Šodien sveicam: Haralds, Almants
Laika ziņas: Sigulda +3.3℃, R vējš 8.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-12-19
Siguldas novadā gadu deklarētie iedzīvotāji var laulāties bez maksas
Tie iedzīvotāji, kuri ir deklarējušies Siguldas novadā un ar saviem nodokļiem atbalsta Siguldas novada attīstību, var saņemt dažādas pašvaldības piedāvātās priekšrocības. Tostarp tiem iedzīvotājiem, kuri ne mazāk kā 12 mēnešus no iesnieguma par laulības reģistrāciju iesniegšanas dienas ir deklarēti Siguldas novadā, veicot laulību reģistrāciju Raiņa ielā 3, ir iespēja laulāties bez maksas. Iesniedzot iesniegumu par laulības noslēgšanu, ir jāveic vienīgi valsts nodevas samaksa 14 eiro apmērā.
 
Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļas sniegto maksas pakalpojumu cenrādis nosaka, ka svinīgās laulību reģistrācijas maksa Raiņa ielā 3 ir 16 eiro. Ja vienai no personām, kas vēlas noslēgt laulību, deklarētā dzīvesvieta ir Siguldas novadā ne mazāk kā 12 mēnešus no iesnieguma par laulības reģistrāciju iesniegšanas dienas, tad tiek piemērota 50% atlaide, kā rezultātā maksa ir 8 eiro. Attiecīgi tad, ja abas personas ir deklarējušās Siguldas novadā vismaz gadu, reģistrācija Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļas telpās ir bez maksas.
 
Savukārt svinīgā laulības reģistrācijas ceremonija koncertzāles “Baltais flīģelis” telpās maksā 110 eiro. Ja no pāra vismaz viens ir gadu deklarējies Siguldas novadā, tad maksa ir 55 eiro, taču tad, ja abas personas, – tiek piešķirta 80% atlaide, attiecīgi maksa – 22 eiro.
 
Tāpat Dzimtsarakstu nodaļas speciālisti atgādina, ka iedzīvotāju ērtībām ir izveidots Dzimtsarakstu nodaļas laulību reģistrācijas kalendārs, kas pieejams Siguldas novada pašvaldības e-pakalpojumu portālā e.sigulda.lv. Kalendārā redzami tuvākajā pusgadā laulībām pieejamie datumi un laiki, lai pāri laulību reģistrācijas ceremoniju var ieplānot laicīgi. 
 
2019. gadā Dzimtsarakstu nodaļas speciālisti salaulājuši 17 pārus, kuros abas personas ir deklarējušās Siguldas novadā, tāpat tika salaulāti 17 pāri, kuros bijis viens novadnieks.
 
Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļas sniegto maksas pakalpojumu cenrādi ir iespējams apskatīt šeit.

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi