Svētdiena, 12. jūlijs
Šodien sveicam: Indriķis, Ints, Namejs
Laika ziņas: Sigulda +10.1℃, D vējš 2.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-01-23
Novada 15 grantētajām ielām plānots veikt dubultās virsmas apstrādi

Laikā, kad ir ierobežota kreditēšanās iespēja visām Latvijas pašvaldībām, Siguldas novada pašvaldība uzsāks dubultās virsmas apstrādi tajās grantētajās ielās, kuras atbildīs pašvaldības izvirzītajiem nosacījumiem. Šajā sezonā, investējot turpat 300 tūkstošus eiro no pašvaldības budžeta, 15 Siguldas ielās plānota dubultās virsmas apstrāde, lai ielas segums neputētu, nebūtu bedres un pārvietošanās pa to būtu komfortablāka.

Virskārtas cieto segumu prioritāri iegūs tās ielas, kurās visi īpašumi būs 100% pieslēgti centralizētajiem kanalizācijas tīkliem un centralizētajam ūdensvadam – Vārpas, Pūču, Vēju, Mēness, Līgo un Draudzības, kā arī Saules un Jāņa ielas posms.

Kā otrā prioritāte ir tās ielas, kurās 100% īpašumu pieslēgti centralizētajiem kanalizācijas tīkliem un 50% īpašumu pieslēgti centralizētajam ūdensvadam – Depo, Lapu, Ābeļu, Maijas, Ievu un Zaru iela. Savukārt augstas intensitātes Strēlnieku ielas posms no Melioratoru ielas līdz Pulkveža Brieža ielai un Melioratoru iela ar dubultās virsmas apstrādi tiks apstrādāts tāpēc, ka SIA “Saltavots” ir izbūvējis ūdens un kanalizācijas tīklu pievadi līdz īpašumiem, lai gan visi īpašnieki joprojām tiem nav pieslēguši savu īpašumu. Papildus tam jāatzīmē, ka šīs ielas ir ar virskārtai atbilstošu nestspēju, kas nepieciešama dubultās virsmas apstrādei.

Dubultās virsmas apstrāde nozīmē, ka uz ceļa tiek uzklāts bitumena un šķembu maisījums divās kārtās, un tas ir asfaltam līdzīgs segums, kas nodrošina komfortablākus braukšanas apstākļus, novēršot grantētā ceļa putēšanu un bedru veidošanos. Tomēr pret šāda seguma ielām jāizturas saudzīgi, nenoslogojot tās ar regulāru smago kravas transportu satiksmi, nedriftējot, nekaisot ar sāli, kā arī neveidojot rievas apledojumā, ja tāds radies.

Šādu ceļa virsmas apstrādi ar asfaltam līdzīgu segumu pērn VAS “Latvijas Valsts ceļi” veica Siguldas novada iedzīvotājiem nozīmīgos ceļa posmos – uz valsts autoceļa V83 Sigulda–Vildoga–Līgatne un V85 Jūdaži–Nītaure.

Februārī pašvaldība aicinās iedzīvotājus uz sanāksmi par dubultās virsmas apstrādes tehnoloģiju, lai skaidrotu tās priekšrocības un informētu par darbu uzsākšanas grafiku.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020