Ceturtdiena, 29. oktobris
Šodien sveicam: Laimonis, Elvijs, Elva, Elvis, Laimis
Laika ziņas: Sigulda +9.7℃, D vējš 2.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-01-28
Turaidā ar dančiem un rotaļām svinēs Meteņdienu
Lai arī ziema šogad tā īsti nav sākusies, tomēr klāt ir Meteņi, kad ir laiks atvadīties no ziemas. Turaidas muzejrezervāts 8. februārī plkst. 14.30 aicina uz pasākumu “Ej projām, ledutiņ!”, lai kopīgi svinētu latviešu gadskārtu svētkus Meteņus, iezīmējot zemnieku jaunā gada sākumu un simboliski metot gadskārtu metus uz pavasari.
 
Meteņu dienas tradīciju pamatā ir rūpes par jaunā gada auglību un labklājību, tāpēc bieži Meteņos brauca tālu ciemos, lai raža labāka. Muzejrezervāta ļaudis tāpēc aicina ikvienu braukt uz Turaidu, lai veicinātu paši sev un savai saimei labu gadu un veiksmi darbos.
 
Meteņos noslēdzas maskotie gājieni no sētas sētā, tāpēc šogad Meteņu svinības iesāksies ar masku gatavošanu, lai visi varētu doties kopīgā Meteņa dzīšanas gājienā. Kopā ar Siguldas folkloras kopas maskotajiem ļaudīm tiks izdzīvotas senās Meteņdienas tradīcijas – tiks meklēta Laimes poga un dzīti kurmji no Turaidas zālieniem, baudīta miežu putra un gardie slokatņi, būs iespēja savstarpēji sacensties dažādās spēlēs un sevis lielīšanā. Tiks kopīgi dziedātas dziesmas, izspēlētas rotaļas, kurās apdziedāti dažādi dzīvnieki, kā arī dancoti tradicionālie danči un, līdzīgi kā senākos laikos, pārbaudītas iemaņas lasīšanā un mīklu minēšanā.
 
Ieejas maksa Turaidas muzejrezervātā – no 0,70 līdz 3,50 eiro.
 
Informāciju sagatavoja:
Turaidas muzejrezervāta direktora vietniece komunikācijas darbā
Anda Skuja

 

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi