Svētdiena, 25. oktobris
Šodien sveicam: Beāte, Beatrise
Laika ziņas: Sigulda +9.2℃, D vējš 3.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-01-30
Aicina uz kamermūzikas vakaru ar Elīnu Šimkus un “Trio Angelicus”

Sestdien, 1. februārī, plkst. 18.00 Krimuldas muižā uz kamermūzikas koncertu aicina “Trio Angelicus”. Soprāns Elīna Šimkus, arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece koncertā atskaņos vairāku iemīļotu latviešu komponistu – Artūra Maskata, Selgas Mences, Vestarda Šimkus, Jura Karlsona, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna, Raimonda Paula, Jāzepa Mediņa, Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa – skaņdarbus.

Kamermūzikas trio “Trio Angelicus” dibināts 2016. gadā, apvienojoties trim māksliniecēm – Elīnai Šimkus, Ievai Šablovskai un Sondrai Lejmalniecei. Trio pamatrepertuārā ir gan iemīļoti klasiskie skaņdarbi, gan mazāk pazīstami opusi no latviešu un pasaules klasiskās mūzikas lappusēm.

Soprāns Elīna Šimkus ir laureāte VII Starptautiskā Klaudijas Taevas konkursā jaunajiem operdziedātājiem. Ārzemju laikraksti viņu raksturojusi kā “spoži skanošu, apveltītu ar skaistu kantilēnu un pārsteidzoši krāšņu un stabilu augšējo reģistru” (OperaNews.Ru), “enerģisku, muzikālu, apveltītu ar skaistu un elastīgu balsi” (Gazeta Wyborcza, Polija), ar “gaišu un lirisku balsi, kas pelnījusi visaugstāko atzinību” (Der Neue Merker, Austrija). Arfiste Ieva Šablovska arfu spēlē kopš 2003. gada, muzicējusi dažādu Latvijas orķestru (“Sinfonietta Rīga”, “Rīgas Festivāla orķestris”, “Liepājas Simfoniskais orķestris”, pūtēju orķestris “Rīga” u.c.) un kameransambļu sastāvos, uzstājusies kā soliste ar kamerorķestriem “Sinfonietta Rīga” un “Simfonija Concertante”. Tāpat Ieva sadarbojusies ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” un “Radio kori”. . Flautiste Sondra Lejmalniece flautu spēlē kopš 10 gadu vecuma. No 2004. Līdz 2008. gadam piedalījusies starptautiskās meistarklasēs Luksemburgā, dažādos projektos ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, kā arī spēlējusi “Makao orķestrī” (“Macao orchestra”) Ķīnā.

Pasākuma laikā darbosies kafejnīca (būs iespēja iegādāties muižas uzkodas, kā arī vīnu darītavas “Cremon” dzērienus). Ierašanās no plkst. 17.00. Biļetes cena – 20 eiro, biļetes iespējams rezervēt, zvanot uz tālruņa numuru 29111619 (biļešu skaits ierobežots).

Kamermūzikas vakari mūzikas baudītājiem piedāvā stilistiski daudzveidīgu programmu klāstu. Skanot gan latviešu, gan ārzemju komponistu mūzikai no klasikas līdz pat mūsdienām. Papildu informācija aplūkojama šeit.

Informāciju sagatavoja:
Krimuldas muižas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Vera Grāvīte

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi