Svētdiena, 25. oktobris
Šodien sveicam: Beāte, Beatrise
Laika ziņas: Sigulda +9.6℃, D vējš 3.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-07
Turaidā ar dejām un rotaļām svinēs Meteņdienu

Lai arī ziema šogad tā īsti nav sākusies, tomēr klāt ir Meteņi, kad ir laiks atvadīties no ziemas. Turaidas muzejrezervāts 8. februārī plkst. 14.30 aicina uz pasākumu “Ej projām, ledutiņ!”, lai kopīgi svinētu latviešu gadskārtu svētkus Meteņus, iezīmējot zemnieku jaunā gada sākumu un simboliski metot gadskārtu metus uz pavasari.

Meteņos noslēdzas maskotie gājieni no sētas sētā, tāpēc šogad Meteņu svinības iesāksies ar masku gatavošanu, lai visi varētu doties kopīgā Meteņa dzīšanas gājienā. Kopā ar Siguldas folkloras kopas maskotajiem ļaudīm tiks izdzīvotas senās Meteņdienas tradīcijas – tiks meklēta Laimes poga un dzīti kurmji no Turaidas zālieniem, baudīta miežu putra un gardie slokatņi, būs iespēja savstarpēji sacensties dažādās spēlēs un sevis lielīšanā. Tāpat būs iespēja kopīgi dziedāt dziesmas, izspēlēt rotaļas, kā arī dejot tradicionālās dejas un pārbaudīt iemaņas lasīšanā un mīklu minēšanā.

Ieejas maksa – no 0,70 līdz 3,50 eiro.

Informāciju sagatavoja:
Turaidas muzejrezervāta direktora vietniece komunikācijas darbā
Anda Skuja

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi